Wydrukuj tę stronę
Miękinia nie marnuje! Wkrótce będzie tam jadłodzielnia

Miękinia nie marnuje! Wkrótce będzie tam jadłodzielnia

Pt, 28.08.2020 16:30

Na wniosek mieszkańców gminy, już od września przy siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini (ul. Kościuszki 18A), stanie lodówka foodsharingowa (jadłodzielnia).Co więcej, w razie powodzenia przedsięwzięcia planowane jest zwiększenie ich ilości w kilku miejscach gminy Miękinia. Lodówka stanie w miejscu dostępnym, bez barier i będzie czynna całą dobę!

W związku z powyższym zarówno na stronie GOPS w Miękini, oficjalnym koncie facebook, jak i innych miejscach umieszczone zostaną informacje o zasadach korzystania z lodówki, jak i jej zapełnienia (na co organizatorzy liczą!).

Lodówka społeczna, to efekt współpracy GOPS w Miękini z fundacją Weź pomóż. pl, która w województwie dolnośląskim postawiła już ich kilkadziesiąt. Lodówka społeczna to jadłodzielnia, a idea jej funkcjonowania jest bardzo prosta! Masz za dużo jedzenia - wkładasz je do lodówki, a każdy potem może je stamtąd zabrać. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z każdym, kto tego potrzebuje – Brawo Ty!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje Paka – Bruk, Panu Pawłowi Babik za pomoc w przygotowaniu podłoża pod lodówkę oraz Panu Jarosławowi Tarnowskiemu za zabezpieczenie lodówki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (realizacja zadaszenia).

Źródło: GOPS Miękinia / fot. wezpomoz.pl