Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Nowe Centrum Przesiadkowe w Wilkszynie coraz bliżej!

Gmina Miękinia rozpoczęła prace nad koncepcją zagospodarowania terenu przy planowanym przystanku kolejowym Wilkszyn na linii kolejowej nr 273. To ważny krok w kierunku poprawy komunikacji i komfortu podróżowania mieszkańców gminy.

Nowy przystanek Wilkszyn i Centrum Przesiadkowe — Gmina Miękinia rozpoczyna prace projektowe / fot. Gmina Miękinia

W ramach inwestycji powstanie nowoczesne Centrum Przesiadkowe, które połączy transport kolejowy, samochodowy, rowerowy i autobusowy.

W planach znajduje się m.in.:

  • parking Park&Ride na ponad 250 miejsc postojowych,
  • około 80 miejsc dla rowerów wraz z wiatami,
  • peron kolejowy o długości 200 metrów,
  • chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe,
  • miejsca ładowania samochodów i rowerów elektrycznych,
  • zatoka autobusowa z dwoma stanowiskami,
  • nowoczesne oświetlenie, monitoring i mała architektura,
  • tereny zielone i infrastruktura odwodnieniowa.

Projekt będzie powiązany z rozbudową ul. Miłoszyńskiej i ul. Marszowickiej oraz inwestycjami realizowanymi po stronie Wrocławia.

Inwestycja realizowana jest we współpracy z PKP.

Planowany termin realizacji prac projektowych: lata 2026–2027.

To kolejny krok w stronę nowoczesnej i wygodnej komunikacji dla mieszkańców Gminy Miękinia!

Gmina Miękinia

703862175 1451187777035231 7820518523531252260 n


Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.