Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Ponad 400 biegaczy i 100 tysięcy zł na koncie! Miękinia pobiegła z sercem dla Domu Dziecka

To był dzień pełen sportowych emocji, hartu ducha i – co najważniejsze – bezinteresownej pomocy. 17 maja Miękinia stała się miejscem dobroczynności. Na starcie biegu charytatywnego stanęło ponad 400 uczestników, a dzięki wspólnemu zaangażowaniu organizatorów, biegaczy, wolontariuszy i partnerów wydarzenia udało się zebrać imponującą kwotę 100 tysięcy złotych, która w całości wesprze Dom Dziecka w Środzie Śląskiej.

galeria
Wielki sukces w Miękini: Ponad 400 biegaczy i 100 tysięcy złotych dla dzieci! / fot. gazeta Roland

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu

Punktualnie o godzinie 10:00 z terenu kompleksu sportowego przy ul. Sportowej w Miękini ruszyły dwa główne biegi na dystansach 5 oraz 10 kilometrów. Trasy zostały przygotowane tak, aby mogli się z nimi zmierzyć zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i amatorzy, którzy chcieli po prostu dołożyć swoją „cegiełkę” do wspólnego celu. Zanim jednak biegacze ruszyli do rywalizacji, wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, którą poprowadził wybitny lekkoatleta Marek Plawgo.

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko biegaczy, ale i całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w biegu na 100 metrów, a po sportowych zmaganiach korzystać z licznych atrakcji: dmuchańców, malowania twarzy czy gier ruchowych.

Nagrody, które inspirują

Poza satysfakcją z pomocy, na najlepszych biegaczy czekały wyjątkowe trofea. Oprócz pamiątkowych medali, które otrzymał każdy uczestnik w ramach pakietu startowego, zwycięzcy zdobyli możliwość treningów ze znanymi gwiazdami sportu. To dodatkowa motywacja, która sprawiła, że walka na trasie trwała do ostatnich metrów.

Realna pomoc dla 14 wychowanków

Najważniejszy wynik tego dnia nie został jednak zmierzony stoperem. Zebrane 100 tysięcy złotych (pochodzące m.in. z wpisowego w wysokości 120 zł od osoby) zostanie przeznaczone na remont oraz doposażenie Domu Dziecka w Środzie Śląskiej. Placówka ta opiekuje się obecnie 14 podopiecznymi w różnym wieku. Dzięki wydarzeniu, dzieci zyskają lepsze warunki do rozwoju i pielęgnowania swoich pasji.

Każdy uczestnik dokłada swoją cegiełkę do poprawy życia dzieci. To doskonały sposób, aby zrobić coś dobrego zarówno dla samego siebie, jak i innych - podkreśliła Ewa Chudzińska, Prezes Fundacji Drzewko Szczęścia, organizującej wydarzenie.

Warto dodać, że do sukcesu i sprawnej współorganizacji biegu znacząco przyczyniła się Gmina Miękinia, która gościła biegaczy na swoim terenie.

Niedzielny bieg udowodnił, że sport ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi. Ponad 400 par butów na trasie i imponująca kwota na koncie to dowód na to, że mieszkańcy regionu potrafią i chcą pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

(red)

LINK DO WIDEO: https://www.facebook.com/reel/1696176564719241

 

 




Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

GALERIA

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.