Wydrukuj tę stronę
Trwa budowa żłobka w Miękini

Trwa budowa żłobka w Miękini

Cz, 12.11.2020 14:06

W połowie br. w Miękini ruszyła budowa nowego obiektu, w którym znajdować się będzie żłobek i przedszkole. W tej chwili na terenie budowy trwa murowanie ścian szczytowych, a już wkrótce rozpocznie się montaż więźby dachowej.Budynek zostanie wykonany w technologii o podwyższonych parametrach energetycznych. Wewnątrz mieścić się będą trzy sale żłobkowe, jedna sala przedszkolna, pomieszczenia sanitarne, szatnie, sala wielofunkcyjna, stołówka, pomieszczenia administracyjne oraz zaplecze kuchenne i magazynowe.

Na zewnątrz usytuowany zostanie plac zabaw, który umożliwi dzieciom zabawę na świeżym powietrzu.

Obiekt będzie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu energia zostanie pozyskana ze źródeł naturalnych. Cały obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą prac budowlanych, o których mowa, jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Mirs” sp. z o.o. Wartość podpisanego kontraktu to 7 997 999,97 zł.

Jak dowiadujemy się z informacji zamieszczonej na stronie gminy Miękina projekt ten jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014-2020, a nowy żłobek i przedszkole ruszą już na początku września 2021 r.

 MK / fot. UG Miękinia

wizka6