wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mieszkańcy alarmują - śmierdząca sprawa!

Mieszkańcy alarmują - śmierdząca sprawa!

17.07. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

- Smród dociera z Ligotki, z byłej stacji PKP, gdzie jest składowany obornik i resztki zwierząt, cale hałdy po 8 metrów w górę! Proszę jechać i sobie zobaczyć - twierdzi jeden z mieszkańców. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

Na miejsce składowania pomiędzy Ligotką, a Bukówkiem udaliśmy się w niedzielę 15 lipca. W połowie drogi do Ligotki poczuliśmy odrażający odór, trudny do wytrzymania. Gdy już mieniliśmy zakręt, zobaczyliśmy wspominanie składowisko. Po prawej stronie, na dawno nieużytkowanych torach kolejowych i placu wyłożonym z kostki brukowej widać około 8-metrową, wysoką i 10 m długą, hałdę obornika. Widoczne są ślady traktora. Tak skrupulatnie usypana hałda zajęła na pewno komuś sporo czasu. Należy tu wspomnieć, że tuż za nią znajdują się nasypy z wapna. 

Postanowiliśmy pojechać do Ligotki. Niestety nikogo, prócz tabliczki z napisem "Teren prywatny" nie spotkaliśmy. W dalszej podróży, na trasie Ligotka - Proszków znaleźliśmy kolejne składowiska obornika, jednak nie było już czuć takiego odrażającego odoru, wyglądał na wysuszony. Tu spotkaliśmy jedną z mieszanek Proszkowa. - Faktycznie kilka dni temu smród w naszej miejscowości był przeogromny. Tak okropnie śmierdziało, że wszyscy mieszkańcy zamykali okna - powiedziała.

Wczoraj zgłosiliśmy sprawę Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, dziś dowiedzieliśmy się, że dyżurny natychmiast wysłał funkcjonariuszy na miejsce w celu wyjaśnienia sprawy. 

- Sporządzona została notatka oraz dokumentacja zdjęciowa, a sprawa została zgłoszona do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - poinformowano nas w SM, gdzie dowiedzieliśmy się także, że sytuacja ta znana jest strażnikom miejskim i wydziałowi Urzędu Miejskiego od miesiąca: - Właściciel otrzymał pouczenie i nakaz usunięcia obornika w wyznaczonym terminie. Pryzmat obornika został już znacznie zmniejszony, ponieważ wcześniej miał około 100 m długości i 10 m wysokości. 

Zdaniem strażników panujący tam obecnie fetor może być spowodowany naruszeniem składowiska celem jego wywozu, ponieważ podczas wcześniejszej ich wizyty, przy 30-stopniowym upale, nie był on aż tak odczuwalny.

Nikt z urzędników nie potwierdza składowania tam szczątków zwierzęcych.

(red/kb) fot. kb

IMG 4648

IMG 4647

IMG 4656

IMG 4657

IMG 4662

IMG 4663

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację