Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Mieszkańcy: "Pełno much i uciążliwy odór"

Mieszkańcy: "Pełno much i uciążliwy odór"

31.07. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

- Pomimo wielu zapewnień firmy zajmującej się sortowaniem odpadów w Krynicznie oraz zapewnieniom o bezpiecznej inwestycji ze strony Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, nadal zmagamy się z nieprzyjemnym zapachem oraz dużą ilością much - twierdzą mieszkańcy wsi.

W ubiegły piątek otrzymaliśmy list od mieszkanki miejscowości Kryniczno.

- Dzień dobry. Myślę, że powinni państwo zainteresować się tematem sortowni śmieci Ekoland w Krynicznie. Jestem mieszkanką tej miejscowości, ale wolę pozostać anonimowa. Ilość much, z jaką musimy się zmagać jest okropna. Nie można uchylić okna, bo jest ich pełno. Smród, jaki codziennie rano i wieczorem jest odczuwalny przyprawia o mdłości. Swego czasu po ulicy biegały szczury, które na wieś przychodziły z tego wysypiska. Bardzo bym chciała żeby jakaś interwencja medialna zmusili zarząd firmy do działania, zwalczania much i okropnego smrodu, który dokucza nie tylko mi i mojej rodzinie, ale i innym mieszkańcom - pisze kobieta.

Zgłosiliśmy sprawę Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.

- Funkcjonariusze udali się na miejsce, wraz z pracownikiem ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Środzie Śl. około godziny 12:45 tego samego dnia tj. 27.07.2018 r. W otoczeniu wsi Kryniczno brzydkiego zapachu nie stwierdzono. Jednak faktycznie mieszkańcy  potwierdzają, że miał on miejsce o wcześniejszej godzinie. Na miejscu zakładu nieprzyjemny zapach był odczuwalny. Funkcjonariusze sporządzili notatkę z interwencji  - informuje komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, Gustaw Dobosz i prosi o zgłaszanie wszelkich uciążliwości związanych z funkcjonowaniem sortowni do Komendy Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej tel. 71 396-07-38 i jak podkreśla najlepiej w czasie trwania nieprzyjemnego zapachu

Inny z mieszkańców powiadomił nas o skierowaniu skargi w powyższej sprawie m.in. do Ministerstwa Środowiska, Departament Gospodarki Odpadami, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu.

(kb) fot. Czytelnik

 

 
Komentarzy (10)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie chcem tu nikogo bronic ani obstawac ale z tego co pamietam to ktos musial wyrazic zgode na ta sortownie..ktos podpisywal zgody itd itd..kase tez wioski dostaly i to nie jeden raz a teraz wielkie pretensje..zgadzacie sie najpierw na kurni(ktore teraz sie rozpudowuja),sortoqnie ,nie powiem jaki gnuj wyworza na pole w strone srody ...pewmie z Wojczyc apozniej pretensje..ale jak robili chodniki ,dawali kase bylo ok a teraz pretensje..sami sie...

Nie chcem tu nikogo bronic ani obstawac ale z tego co pamietam to ktos musial wyrazic zgode na ta sortownie..ktos podpisywal zgody itd itd..kase tez wioski dostaly i to nie jeden raz a teraz wielkie pretensje..zgadzacie sie najpierw na kurni(ktore teraz sie rozpudowuja),sortoqnie ,nie powiem jaki gnuj wyworza na pole w strone srody ...pewmie z Wojczyc apozniej pretensje..ale jak robili chodniki ,dawali kase bylo ok a teraz pretensje..sami sie na to pisaliscie wiec nie marudzcie.Trohe mam juz lay i doswiadczenia i wiem ze jezeli kontrole nic nie wykarza mozecie sobie pisac ale pretensje miec tylko do siebie.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Racja jest niestety pośrodku bo masz rację co do wyrażenia zgody przez lokalne władze ale pamiętaj że w Polsce jak już taka spółka dostanie zgodę to robi się sajgon. Zobacz co się dzieje z innymi składowiskami?! Co tydzień dostają samozapłonu i później wszystko idzie w niebo a ludzie wdychają a winnych brak! Obecne przepisy to porażka i trzeba je pilnie poprawić.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dziś tak śmierdzi, że nie idzie okna otworzyć żeby w domu się przewietrzylo. Jest jakaś masakra dzisiaj. Milion much, co chwilę z łapka się chodzi i co dwa dni lepy wymienia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Poczekajcie jak jeszcze wam dowala z kurnikow haha pietrowe z tego co widac jak sie przejzdza..mmm same muszki i ten zapaszek....z kirnija pod samym domem na dodatek ..

This comment was minimized by the moderator on the site

Zapraszam szanowna Panią na jakiś czas do Kryniczna.Zapewniam że i Pani muchy zaczną przeszkadzać

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak już to widzę że wpada z wizytacją. Ludzie potrafią tylko pleść bzdury jak temat ich nie dotyka ale nie daj boże jak staną się ofiarami to larum. W takie upały ten smród musi być niewyobrażalny. Nie zazdroszczę ludziom mieszkającym w tamtym rejonie. Zostaje tylko atakować władze o reakcje w tym przypadku.

This comment was minimized by the moderator on the site

co to się dzieje na tych wsiach już był niedawno artykul że im śmierdzi teraz nie tylko śmierdzi a le i są muchy :zzz hmmm

This comment was minimized by the moderator on the site

Mam nadzieję że kiedyś panią dotknie taka sytuacja i zobaczymy jak się pani poczuje! Wie pani jak ciężko się znosi taki smród w upały?! Często zamieszkują tam ludzie starsi którzy męczą się niemiłosiernie a wszystko bo firemka dostała pozwolenie i od tego momentu wygonić ją jest niemal niemożliwe. A ludzie żyć tam muszą.

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowna Pani gdyby to stało się w pani okolicy to podejrzewam że też by się pani skarżyła gdzie mogła. W takie upały smród wykończy człowieka a to nie jego wina tylko włodarzy którzy wydali pozwolenie! Często gęsto w tym kraju jest tak że jak tylko firma dostanie pozwolenie to zaczynają się dziać cuda. Ciężko takiego po uzyskaniu pozwolenia wygonić.

This comment was minimized by the moderator on the site

Kobieto jakbyś była na miejscu tych ludzi to byś inaczej mówiła. Polskie wysypiska śmieci to tykające bomby ekologiczne a przepisy regulujące ich działanie to śmiech na sali. Oby lada moment się przypadkiem nie zapaliło to wysypisko jak inne ostatnimi czasy w Polsce! W takie upały smród musi być okropny!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację