Wydrukuj tę stronę
Mieszkaniec: Kiedy rozpocznie się budowa żłobka w Malczycach?

Mieszkaniec: Kiedy rozpocznie się budowa żłobka w Malczycach?

27.02. 2019

- Czekamy już długo, a obiecanego żłobka, jak nie było tak niema - mówi mieszkaniec Malczyc. -  W tzw. Klubie Dziecięcym nie ma ciągle miejsc, więc mam pytanie: kiedy w końcu rozpocznie się obiecana budowa? - pyta.

Mężczyzna, który telefonował dziś do nas poprosił, by zapytać osobę kompetentną w Urzędzie Gminy Malczyce, jak długo rodzice maluchów mają czekać na nowe miejsca dla ich pociech, bo informacja o inwestycji, która została uwzględniona w budżecie gminy na rok 2019, na łączną kwotę 1 860 000 zł, nagle jakoś ucichła...

Jak dowiedzieliśmy się w UG Malczyce, w grudniu 2018 r. gmina złożyła wniosek o dofinansowanie utworzenia żłobka w Malczycach, w ramach rządowego programu MALUCH +.

- Rozpoczęcie realizacji inwestycji tzn. uruchomienie procedury wyboru wykonawcy robót budowlanych, uzależnione jest od decyzji o przyznanym dofinansowaniu. Wyniki konkursu mają zostać upublicznione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do dnia 28 lutego 2019 r. W przypadku pozytywnej decyzji żłobek publiczny wybudowany zostanie na działce przy przedszkolu publicznym w Malczycach, a jego otwarcie zaplanowano na 1 września 2019 r. Termin ten uzależniony jest jednak przede wszystkim od wyboru wykonawcy w I przetargu, a następnie sprzyjających warunków pogodowych umożliwiających sprawne prowadzenie robót budowlanych. Rekrutacja do żłobka uruchomiona zostanie na przełomie I i II półrocza 2019 r., a miejsce składania dokumentów, jak i termin zostaną podane wraz z informacją o możliwości ich składania – wyjaśnia sekretarz gminy, Anna Świercz.

(kb) / fot. gmina Malczyce