Wydrukuj tę stronę
Mistrzostwa radnych - kto zwycięzcą tegorocznej edycji?

Mistrzostwa radnych - kto zwycięzcą tegorocznej edycji?

15.03. 2018

Czwarty raz z rzędu, a szósty w historii, Powiat Strzeliński został zwycięzcą Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Impreza odbyła się 10 marca w Środzie Śląskiej, pod patronatem marszałka województwa.

 

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć samorządów. To być może skromna liczba, ale sportowa rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Nasze dwie drużyny okazały się bardzo gościnne i odpadły z turnieju po rundzie zasadniczej, rozegranej systemem „każdy z każdym”. Tak więc w pierwszym półfinale spotkał się Ostrzeszów ze Strzelinem, wynik tego pojedynku to 0:2 dla Strzelina.

W drugim półfinale wspaniale grająca Oleśnica pokonała 3:1 Świdnicę. Mały finał to dwubramkowe zwycięstwo Ostrzeszowa nad Świdnicą. Finał przyniósł wiele wspaniałych emocji. Oleśnica, bawiąca się z nami od dwunastu lat, pierwszy raz zagrała w rundzie finałowej! Oleśniczanie wyszli na boisko niebywale zmotywowani, jednak wielokrotny mistrz nie dał sobie odebrać tytułu. Trzy strzelone bramki zapewniły mu pierwsze miejsce na podium i puchar ufundowany przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Oprócz nagród głównych wręczono także nagrody specjalne ufundowane przez DZPN. Królem strzelców został Wojciech Bochnak z drużyny Strzelina, a najlepszym zawodnikiem Adam Cupiński ze Świdnicy. Za najlepszego bramkarza sędziowie uznali Marka Kosmalę z Oleśnicy. Puchar specjalny wrocławskiego TKKF-u za grę i zabawę otrzymał turniejowy debiutant – Ostrzeszów. Wyróżniono też najstarszego i najmłodszego zawodnika. Pamiątkowe statuetki otrzymali Stefan Grycz (rocznik 1948) oraz Damian Serwicki (rocznik 1992).

Puchary i nagrody drużynom oraz zawodnikom wręczyli: przewodniczący rady powiatu Daniel Padewski, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wójt Malczyc Piotr Frankowski i Paweł Zakrzewski w imieniu DZPN-u.

 

KOLEJNOSĆ KOŃCOWA DRUŻYN:

I – Strzelin – puchar marszałka województwa

II – Oleśnica – puchar burmistrza Środy Śląskiej

III – Ostrzeszów – puchar starosty powiatu

IV – Świdnica – puchar wójta gminy Malczyce

V – Środa Śląska II

VI – Środa Śląska I

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PO 13. EDYCJACH:

przyjmując 3 pkt. za pierwsze miejsce, 2 pkt. za drugie i 1 pkt. za miejsce trzecie, klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Powiat Strzeliński – 25 pkt.

Powiat Świdnicki – 17 pkt.

Powiat Bolesławiecki – 16 pkt.

Powiat Trzebnicki – 9 pkt.

Powiat Średzki – 5 pkt.

Powiat Hajnowski – 3 pkt.

Powiat Oleśnicki – 2 pkt. pierwsze punkty, po 12 latach wspólnej zabawy!

Ostrzeszów – 1 pkt.

(rfp) fot. ers