Oferujemy

Reklama na naszej stronie. Więcej informacji uzyskasz klikając w kontakt

Modernizacja obiektu w Cesarzowicach

Modernizacja obiektu w Cesarzowicach

08.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Kluczowe pomieszczenia i otoczenie cesarzowickiej świetlicy wiejskiej, gdzie mieści się również filia Biblioteki Publicznej, przejdą w najbliższych tygodniach prace remontowo-modernizacyjne.

Umowę w tej sprawie podpisano 7 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Prace budowlane w obiekcie w Cesarzowicach obejmą m.in.: modernizację toalety, malowanie sufitów i ścian, wymianę podłogi, grzejników i oświetlenia w pomieszczeniu na parterze, przylegającym do drogi wjazdowej, gdzie zostaną również wstawione drzwi wejściowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję zrealizuje firma PHU ZETKA z Góry, która wykonała już na zlecenie gminy parce przy świetlicy w Krynicznie. Koszt to łącznie niemal 70 tys. zł.

W świetlicy, w pomieszczeniu na parterze, od tego roku znajdować się będzie również lokal wyborczy dla mieszkańców sołectw Cesarzowice, Kulin i Michalów.

– Ten budynek, położony w centrum naszej miejscowości, to ważne miejsce dla mieszkańców, przede wszystkim dla dzieci. Dlatego cieszę się, że konieczne prace remontowe będą wykonane. Dzięki temu na pewno będzie tu przyjemnie i bezpiecznie. W ramach innego zadania budynek i sąsiadujący z nim plac zabaw oraz otoczenie pobliskiej OSP zostaną objęte monitoringiem z trzech kamer, co mam nadzieję uchroni nas przed wandalami – mówi Grażyna Ostrówka, sołtys Cesarzowic.

Prace budowlane w świetlicy i wokół niej mają się zakończyć do 17 września.

(um) fot. ug

Podpisaną umowę przekazała wykonawcy Anna Kuszlik – Czajkowska, dyrektor średzkiej Biblioteki Publicznej.

 

Remont świetlicy w Cesarzowicach to dobra wiadomość dla korzystających z filii biblioteki, uczestników zajęć organizowanych przez Dom Kultury oraz inicjatyw sołeckich.

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie wiem czy to efekt zbliżających się wyborów ale nagle mamy wysyp inwestycji. Oczywiście bardzo dobrze że zmodernizują obiekt ale zobaczymy ile się zrobi po wyborach. Mam nadzieje że się mylę i będą kolejne lokalne inwestycje.

This comment was minimized by the moderator on the site

Więcej optymizmu :-) :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Aniu , wyglądasz zjawiskowo....

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację