czwartek 16.07.2020

Imieniny: Eustachego Marii

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Malczyce

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Malczyce

22.01. 2019

Na dzisiejszej sesji w Malczycach poruszono m.in. temat remontu budynku dworca kolejowego, a także planu zagospodarowania działek pod budowę nowego ośrodka zdrowia czy finansowania projektu wymiany źródeł ciepła w gospodarstwach domowych.

22.01.2019 r. w Malczycach odbyła się IV sesja Rady Gminy, w której uczestniczyło 13 radnych, wójt, sołtysi oraz przedstawiciele gminnych jednostek i instytucji. Sesję rozpoczęto minutą ciszy, aby uczcić pamięć zamordowanego niedawno prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Podczas sprawozdania wójta zapytano m.in. o rewitalizację budynku dworca kolejowego w Malczycach oraz o to, kiedy zamieszkiwane lokale zostaną opuszczone przez lokatorów?

- W tej sprawie podjęliśmy już zdecydowane kroki. Na obecną chwilę rodziny zgodziły się przyjąć zaproponowane im lokale - mówiła sekretarz gminy, Anna Świercz.

Kolejnym punktem była dyskusja w sprawie projektów statutów sołectw, które są obecnie zmieniane. Wyjaśnione zostały wątpliwości odnośnie tego, jak będzie wyglądała cała procedura, gdy do urzędu gminy nie wpłynie żadne zgłoszenie kandydata na sołtysa.

Uchwała ta stwierdza obecnie, że w przypadku kiedy w wyborach sołeckich kandydatury nie zgłosi żaden z mieszkańców i podobna sytuacja wydarzy się podczas wyborów rady sołeckiej, wówczas zgłoszenia kandydatów można dokonać na zebraniu wiejskim.

Wybory sołtysa w gminie Malczyce przewidywane są w marcu br. O dokładnym terminie oraz nowej procedurze wyborów poinformujemy państwa w połowie lutego.

Następną wątpliwość wzbudził plan zagospodarowania działek pod budowę nowego ośrodka zdrowia. Radna Leokadia Gancarz swoje wątpliwości dotyczące przeznaczenia działek w planie zagospodarowania terenu oraz jego ukształtowania  opierała o informacje z minionych lat, uznając teren za podmokły i zagrożony powodziami. 

Wójt zapewnił, że planista wziął pod uwagę wszystkie uwagi. A teren pod budowę nowego ośrodka zdrowia zostanie odpowiednio przygotowany.

Z kolei pani sekretarz poinformowała o projekcie dotyczącym dofinansowania wymiany źródeł ciepła, do którego zamierza przystąpić gmina. W tym przypadku dofinansowanie dla mieszkańców ma wynosić 85 % i pokryć większość kosztów związanych z wymianą źródła ciepła na pompę ciepła, kocioł na „pelet” czy gaz.

Pod koniec sesji wójt poinformował o podpisanej tego samego dnia umowie z firmą G.EN GAZ ENERGIA dotyczącej współpracy przy budowie sieci gazowej w gminie Malczyce. Prace inwestycyjne mają rozpocząć się od miejscowości Mazurowice.

(kb/as) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Twój profesor w maligmie przewidywał katastrofę Polski gdy będzie 500 zł dla Polskich dzieci. I co s...
Kibic' nie Dobrej Zmiany" skomentował/a W powiecie średzkim z większym poparciem Andrzej Duda
Brawo !!! Nie długo się dowiemy co to "Dobra Zmiana'Wszyscy lecimy Tupolewem ,tylko 10 mln z nas jes...
Guru Platformy Obywatelskiej oraz mędrzec Europy Lech Wałęsowicz.odebrał staranne wykształcenie . ...
Nie da się czterdziestu pięciu lat przespać na biurku. Nawet nie wiem, jak bardzo byś chciał i nie l...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

02.07.2020 07:30 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miejs…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…