Wydrukuj tę stronę
Na sesji rady powiatu o bezpieczeństwie

Na sesji rady powiatu o bezpieczeństwie

10.05. 2018

Bezpieczeństwo – publiczne, pożarowe i sanitarne było tematem 45. sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, która odbyła się 26 kwietnia.

 

Obrady rozpoczęły się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Dodatkowo starosta poinformował o zbiórce pieniędzy dla Mateuszka z Rakoszyc, planowanych obchodach Konstytucji 3-go Maja oraz aktualnej sytuacji średzkiego szpitala.

W związku z wcześniejszą prezentacją na komisjach stałych rady radni nie mieli pytań do informacji nt. bezpieczeństwa przygotowanych przez średzką policję, sanepid oraz straż pożarną. W punkcie „15 minut dla wyborców” mieszkańcy pytali o sytuację prawną działki w Komornikach, na której miał być budowany szpital oraz utrzymanie ścieżki rowerowej do Ciechowa.

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwał. Radni przyjęli ich dwie, w sprawie:

- zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2018;

- uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2018-2024.

Na sesji nie złożono żadnych interpelacji i zapytań a także wniosków i oświadczeń. W sprawach różnych przewodniczący rady zaprosił zebranych na powiatowe obchody Dnia Strażaka, a także poświęcenie nowej figury Maryi w Jastrzębcach.

(rfp) fot. ers

4237 DSC7292

4235 DSC7284

Udostępnij ten artykuł: