Wydrukuj tę stronę
Na trzecich urodzinach fundacji z Gałowa

Na trzecich urodzinach fundacji z Gałowa

01.10. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W sobotę odwiedziliśmy imprezę zorganizowaną w Gałowie w związku z trzecimi urodzinami miejscowej Fundacji IG.

Kulka słów o fundacji

- Celem głównym Fundacji jest ochrona, zachowanie i nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych dziewiętnastowiecznemu, zabytkowemu pałacowi w Gałowie, otoczonemu malowniczym zespołem parkowym, stanowiącym szczególne dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska. Działalność Fundacji ma na celu rewitalizację cennego obiektu architektonicznego, ożywienie opustoszałych i niszczejących zabytkowych przestrzeni, poprawę jakości życia lokalnej społeczności i odtworzenie więzi społecznych – czytamy na oficjalnej stronie stowarzyszenia www.igfundacja.pl

Uroczystość odbyła się w przy kompleksie parkowo – pałacowym w Gałowie.

- W myśl misji przewodniej IG FUNDACJA stara się uratować wyjątkowy zabytek jakim jest kompleks parkowo-pałacowy w Gałowie oraz znaleźć dla niego funkcję pożytku publicznego, która umożliwiłaby wyeksponowanie wszystkich jego walorów zarówno w obrębie samego ponad  10 hektarowego parku oraz zabudowań gospodarczych jak i w pałacu.

Fundacja inwestuje własne środki oraz stara się o dofinansowanie z instytucji, które takie środki przyznają (min. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Jednak skala potrzebnych do rewitalizacji zabytku nakładów powoduje, że otwieramy się na każdą pomoc, dlatego szczerze zachęcamy do przekazywania na rzecz Fundacji darowizny, w celu realizowania przez nią działalności statutowej – wyjaśniają założyciele fundacji IG.

Na festynie zadbano o atrakcje. Było m.in. malowanie twarzy, prezentacja zabytkowych samochodów, degustacja oraz sprzedaż lokalnych produktów. Całość imprezy podkreśliło ognisko, przy którym była możliwość upieczenia kiełbaski czy ziemniaka i ogrzania się w ten chłodny jesienny dzień.

Na zakończenie „urodzinowi goście” obejrzeli występ półfinalistów Mam Talent - Gwardia Gryfa.

(kb) fot. kb