piątek 29.05.2020

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Najlepiej opłacane zawody

Najlepiej opłacane zawody

Im bardziej unikalne umiejętności, tym lepsza pozycja pracownika na rynku. Słowa te potwierdzają systematycznie tworzone zestawienia najlepiej opłacanych zawodów. Od kilku lat stanowiskami, które kuszą największymi zarobkami, są te z branży IT, nowych technologii oraz finansów. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak&Sedlak ujawniło, że najlepiej opłacanym zawodem pozostają od lat informatycy.

 

Informatycy na czele zestawień najlepiej opłacanych zawodów

Ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Pracuj.pl Maciej Bąk przekonuje: Od kilku lat sytuacja się nie zmienia. Na najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć eksperci od nowych technologii oraz finansów. Popyt na wysokiej klasy specjalistów z tych sektorów wciąż nie został zaspokojony, co znajduje potwierdzenie także na rynku edukacyjnym. Praktycznie nie ma bezrobotnych wśród absolwentów kierunków związanych z IT. To pracodawca musi się starać o to, by ich zatrudnić, często oferując bardzo dobre wynagrodzenie.

Dane zgromadzone i opublikowane przez Gratka.pl wskazują, że na najwyższe wynagrodzenia miesięczne w branży IT w 2018 roku mogli liczyć programiści: 8 – 21 tysięcy złotych brutto, projektanci: 16 – 25 tysięcy złotych brutto oraz analitycy: 8 – 18 tysięcy złotych brutto.

Zapoznaj się z artykułem: Kurs programowania – ile kosztuje? Dlaczego warto zdobywać nowe kompetencje?

Bankowość – w czołówce branż z dobrymi wynagrodzeniami

W sektorze bankowości na wysokie zarobki mogą liczyć doradcy klienta bankowości korporacyjnej. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi ok. 14 tysięcy złotych brutto miesięcznie. W przypadku doradcy klienta bankowości prywatnej wynagrodzenie wynosi ok. 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Na wysokie miesięczne zarobki mogą liczyć również główni księgowi, ok. 16 tysięcy złotych brutto, kontrolerzy finansowi ok. 14 tysięcy złotych brutto oraz analitycy biznesowi ok. 12 tysięcy złotych.

Prawnicy, farmacja i branża ubezpieczeniowa

Wysoko w czołówce najlepiej opłacanych zawodów znaleźli się również prawnicy, pracownicy farmacji i branży ubezpieczeniowej. Starsi prawnicy oraz menadżerowie ds. podatków mogą liczyć nawet na 20 – 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Specjaliści ds. farmacji oraz medical advisorzy zarabiają średnio miesięcznie 9 – 18 tysięcy złotych brutto. Dyrektorzy w branży ubezpieczeniowej otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 13 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Pozostałe stanowiska wysoko opłacane

Do innych stanowisk wysoko opłacanych zalicza się także:

l inspektorzy nadzoru budowlanego, ok. 9 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l szefowie kuchni w restauracjach, ok. 9 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l analitycy sprzedaży, ok. 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l inżynierzy ds. rozwoju jakości dostaw, ok. 11 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l specjaliści z branży nieruchomości, ok. 8 – 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l brand managerzy marki, ok. 18 tysięcy złotych brutto miesięcznie

10tka baner 800x600 4.07

Jak sfinansować kurs programowania?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy na kurs programowania możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas np. koszt kursu można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

Artykuł zewnętrzny

 

 
Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Jakie były koszty udziału w tej gali? bo wiele gmin zrezygnowało 15 tys zł za udział to chyba troch...
Ale to prawda , dawne przedszkole koło parku, po remoncie stoi puste i niewykorzystane. To samo z bu...
Jeśli w temacie zagospodarowania centrum Wilkszyna, przypisywane są jakiekolwiek zasługi pań - radne...
Warto uczyć się języków obcych. Żeby nie być Dolce far NIENTE- jak Platforma Obywatelska. Partia ma...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…