czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odpowie za przestępstwo

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Odpowie za przestępstwo

Pt, 22.05.2020 11:15

Pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami, ponownie usiadł za kierownicę samochodu. Chcąc uniknąć kontroli drogowej, a tym samym odpowiedzialności, pędził ulicami miasta nie zważając na zagrożenie w ruchu drogowym, jakie stwarza...Policjanci średzkiej drogówki podczas patrolu gminy Środa Śląska zauważyli na jednej z ulic pojazd  marki Audi, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna, gdy tylko zorientował się, że jedzie za nim radiowóz, podjął próbę ucieczki.

Kierujący z dużą prędkością jechał ulicami miasta, nie zważając na zagrożenie jakie stwarza w ruchu drogowym. Na jednym ze skrzyżowań nie sygnalizując manewru nagle wyprzedził poprzedzający go pojazd, a następnie kontynuował dalszą jazdę chodnikiem po lewej stronie, zmuszając tym samym jadących z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania oraz do zjeżdżania na przeciwległy pas ruchu.

Policjanci ostatecznie uniemożliwili kierującemu Audi kontynuowanie niebezpiecznej jazdy i zatrzymali go. Za kierownicą siedział dobrze znany funkcjonariuszom 29-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowani pojazdami, za co był już w przeszłości karany, jak również za inne wykroczenia drogowe.

Ponadto zaledwie kilka dni wcześniej był również zatrzymany do kontroli drogowej w związku z kierowaniem pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Mundurowi kontynuując czynności kontrolne ujawniali kolejne nieprawidłowości. Pojazd posiadał liczne usterki techniczne, w tym m.in. brak mocowania akumulatora, ostre elementy wystające ze zderzaka oraz nieprawidłowo naklejona naklejka na przedniej szybie powodująca nieczytelność numeru rejestracyjnego. Kierujący nie posiadał aktualnej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, co skutkowało skierowaniem wniosku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Pojazd został zabezpieczony pomocą drogową na parking strzeżony na koszt właściciela. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

A co z pasami? Były zapięte, jednak nie spełniały one swojej roli, gdyż kierujący na nich siedział. Z uwagi na liczne wykroczenia wobec mężczyzny skierowano do sądu wniosek o ukaranie.

29-latek musi liczyć się również z poważniejszymi konsekwencjami w postaci odpowiedzialności karnej swojego czynu. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez osobą uprawnioną i kontynuowanie jazdy stanowi przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Źródło: Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej
fot. plicja.pl
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Dodam jeszcze od siebie jedno przemyślenie. 

  Ponieważ sytuacja w gminie - jaka jest każdy widzi i... 2 godziny temu.
 • BULL LOCAL POET powiedział(a) Więcej
  Popieram większość przedmówców. 
  Obserwuje dokładnie co dzieje się w tej gminie. 

  GMINA KOSTOMŁOTY... 2 godziny temu.
 • Jan Marian Gandzia powiedział(a) Więcej
  Adam z tobą też nie gadam.eva ty chyba jesteś z rodu lempart? 2 godziny temu.
 • Mario powiedział(a) Więcej
  Oszczędności? Jakie oszczędności? Na wyłączaniu oświetlenia między godziną 24.00, a 4 rano? Przecież... 3 godziny temu.
 • adam powiedział(a) Więcej
  no nic,chamstwo,buta i arogancja to typowe dla lewaków... 4 godziny temu.
 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  15 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM