czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nowa siedziba harcerzy na średzkim targowisku

Nowa siedziba harcerzy na średzkim targowisku

26.11. 2018

Związek Harcerstwa Polskiego w Środzie Śląskiej, od 17 listopada tego roku ma nową siedzibę. Mieści się ona w nowo wybudowanym budynku średzkiego targowiska.

Budynek powstał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pomieszczenie, które zostało nam udostępnione będzie służyło zarówno jako biuro hufca, jak i harcówka, w której zuchy i harcerze z terenu Środy Śląskiej mogą wreszcie w bardzo dobrych warunkach uczestniczyć w zbiórkach, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.

Przeprowadzka biura hufca konieczna była z uwagi na zaplanowane przez powiat nowe przeznaczenie pomieszczenia przy ul. Kilińskiego. Średzkie drużyny przez ostatnie dwa lata mogły dwa razy w tygodniu korzystać z pomieszczenia przy ul. Białoskórniczej, ponieważ biuro hufca było zbyt małe, aby mogły z niego korzystać dzieci. Burmistrz Środy Śląskiej reagując na pogarszający się stan techniczny budynku i widząc potrzebę pomocy harcerzom, zaproponował nową lokalizację.

Dzieci i młodzież zrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego od 17 listopada tego roku, mogą się cieszyć ze wspaniałych warunków w nowo wybudowanym budynku. Otrzymaliśmy również zapewnienie od Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego, że docelowo przewidziane jest dla nas miejsce w tworzonym przez Gminę Środa Śląska Centrum NGO które ma zrzeszać wszystkie organizacje pozarządowe. Będzie to budynek przy ulicy Konstytucji 3 maja obok stadionu miejskiego. Mamy nadzieję że „po wielu latach tułaczki zmierzamy już ku bezpiecznej przystani...”.

Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za okazane wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie wszystkim którzy w tak trudnej dla nas sytuacji potrafili podać pomocną dłoń. Związek Harcerstwa Polskiego to ponad 100-tysięczna organizacja młodzieżowa, działająca na terenie całego kraju –jesteśmy uczciwym, rzetelnym partnerem, dlatego warto wesprzeć nasze działania.

Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą przygodę, poznać nowych przyjaciół, i zgromadzić niesamowite wspomnienia - zapraszamy na zbiórki! Chętną młodzież i dzieci zapraszamy - w środy o godzinie 17:30 dzieci 6-10 lat, w piątki o godzinie 17:30 młodzież 10-15 lat. Jeśli Państwa PESEL nie mieści się w powyższym przedziale wiekowym, a dysponujecie państwo młodą duszą, lub chęcią pomocy harcerzom - zapraszamy do Rady Przyjaciół Harcerstwa. Czekamy na Was:) w środy o godzinie 17:30 w naszym biurze przy ulicy Malczyckiej 10 i chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Komenda Hufca ZHP Środa Śl. / fot. zhp

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Część budynku Urzędu Pracy powinni odstąpić na jakieś pożyteczniejsze cele.Bezrobocie jest kilku procentowe, a urzędników (pasożytów) za dużo.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Kiedy wreszcie?? skomentował/a Burmistrz zlecił Skatepark za 99 tys.
10 maja już minął i co dalej otwarcie na sezon zimowy?
Pięknie powiedziane . Tekst też
Moim mottem życiowym jest:"Nigdy się nie poddawaj...choćbyś przegrał całkowicie-zbierz się i jeśli B...
Doris skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Piękna robota. Ciekawe czy w środku jest też miniaturka Adasia.

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…