poniedziałek 20.01.2020

Imieniny: Fabiana Sebastiana

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nowe rondo w powiecie

Nowe rondo w powiecie

08.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W Kadłubie, na drodze powiatowej nr 2056D, powstało rondo łączące istniejącą dotychczas infrastrukturę drogową z nowo budowaną drogą gminną w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła.

Skrzyżowanie typu rondo to element inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. „Budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w strefie aktywności gospodarczej Kadłub-Źródła”, współfinansowanej ze środków rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości ponad 1,5 mln zł.

Inwestycję wartą ponad 7,3 mln zł wsparła również Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w kwocie 2,1 mln zł, ponieważ teren aktywności gospodarczej, do którego dostęp zapewnia budowana droga, został włączony do LSSE i stanowi jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w powiecie średzkim. 

Realizacja zadania przebiega zgodnie z planem, na całym odcinku drogi ułożono już warstwę ścieralną, na ukończeniu są również prace związane z budową oświetlenia drogowego. Inwestycja powinna potrwać do końca września br.

(gm) fot. ug

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobrze że strefa się rozwija i będzie dobrze połączona oby tylko pojawiły się tam firmy które dadzą pracę w porządnych pieniądzach. Cieszyć się można że coś się dzieje chociaż nie wiem czy to nie efekt zbliżających się wyborów? Obym się mylił.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację