piątek 14.08.2020

Imieniny: Alfreda Euzebiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ostatnie przygotowania do pierwszego dzwonka SP Udanin

Ostatnie przygotowania do pierwszego dzwonka SP Udanin

23.08. 2019

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Udaninie jest już prawie przygotowana  do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tej chwili trwają ostatnie, wykończeniowe prace remontowe. 

Przez okres wakacji udało się nam wykonać szereg prac modernizacyjnych i doposażyć klasy w najnowocześniejszy sprzęt tak, aby dzieci mogły rozpocząć rok szkolny i kontynuować naukę w warunkach sprzyjających nauczaniu i  wszechstronnemu rozwojowi.  Nauczyciele zaś będą mogli realizować cele edukacyjno-wychowawcze  na bardzo wysokim poziomie-mówi  dyrektor szkoły Bożena Basa

- W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Dolnośląskiego  w naszej placówce realizujemy  projekt Wszechstronna Edukacja Klucz do Sukcesu. Jego  celem jest zapewnienie równego dostępu wszystkich dzieci do wysokiej jakości edukacji. Dzięki pozyskanym z projektu środkom wszystkie klasy wyposażone zostały w tablice multimedialne, nowoczesny sprzęt interaktywny, pomoce do badań laboratoryjnych i przeprowadzania doświadczeń biologiczno– chemicznych. Powstały nowe pracownie chemiczno-fizyczna, biologiczno-geograficzna i matematyczno-informatyczna. Pozwoli to na prowadzenie lekcji wg najnowocześniejszych standardów nauczania - podkreśla pani dyrektor.

Dla dzieci młodszych, dzięki pozyskanym przez nas  sponsorom, przygotowaliśmy kolorową salę zabaw i doposażyliśmy klasy w nowoczesne pomoce dydaktyczne, nowe kszesełka, ławki i  tablice oraz pomalowaliśmy ściany. Również sale terapeutyczne zyskały nowe, specjalistyczne środki dydaktyczne. „Posiłek w szkole i w domu” to rządowy program, dzięki któremu  w nowym roku szkolnym, dla  wygody naszych  uczniów, zmodernizowaliśmy stołówkę i kuchnię szkolną. Powiększono jadalnię o przyległą klasę, wyburzono  ściany oraz zamontowano drzwi.

- W trosce o komfort spożycia posiłków i bezpieczeństwo dzieci postanowiłam wydzielić dwie strefy: dla dzieci starszych i młodszych. Będą je przedzielać przesuwane drzwi tak, aby w razie potrzeby można było utworzyć dwa osobne pomieszczenia. Kuchnia zyskała nową posadzkę i ścianki działowe przy zlewozmywakach.  Koszt prac budowlanych wyniósł 71 340,00 zł – mówi dyrektor.

Również sala gimnastyczna zyska nowy sprzęt. Dzięki wieloletniej współpracy dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego z firmą Cargill mającą swoją siedzibę w Ujeździe Górnym,  udało się nam  pozyskać fundusze od fundacji amerykańskiej Charities Aid Fundation America Grant. Dzięki dotacji  w wysokości 19602,63 zł. dzieci otrzymają nowy sprzęt gimnastyczny i informatyczny. Większość sal lekcyjnych została odświeżona. Wszystkie zmiany i nowe pomoce dydaktyczne  na pewno spodobają się uczniom i mamy nadzieję, że staną się dla nich inspiracją do nowych wyzwań naukowych,  co na pewno będzie miało bezpośrednie przełożenie  na wysokie wyniki w nauce.

- Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w przygotowanie szkoły i przedszkola do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To dzięki nim jesteśmy już  gotowi do pierwszego w nowym roku szkolnym dzwonka -podkreśla dyrektor Bożena Basa.

V.Leńska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 13.08.2020 14:00 CET Until: 14.08.2020 19:00 CETpolski: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C. Spodziewaj się utrudnień. Wysoka temperatura powietrza może stanowić zagrożeni... więcej informacji.