sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Oświadczenie radnej Leokadii Gancarz

Oświadczenie radnej Leokadii Gancarz

13.02. 2019

W związku z publikacją pt. "Szkodliwa Radna?", która ukazała się dziś w mediach społecznościowych - facebook Gminy Malczyce oraz w lokalnych mediach oświadczam,

że jako radna Gminy Malczyce mam pełne prawo do oceny działań kierownika SPZOZ w Malczycach, jak również innych osób pełniących funkcje publiczne, a zarządzających mieniem będącym własnością Gminy Malczyce.

W związku ze słowami Wójta, Piotra Frankowskiego, zawartymi w w/w publikacji czuję się obrażana, poniżona i wręcz odnoszę wrażenie, że wójt oraz kierownik SPZOZ próbują "kneblować" mi usta. Czyżby ich działania były aż tak kontrowersyjne, że chcą ograniczyć mi konstytucyjne prawo zadawania pytań i swobody wypowiedzi?

Jednoznacznie chcę zaprzeczyć, że brałam udział w "zamkniętym spotkaniu radnych". Jestem radną ponad 20 lat i pierwszy raz spotykam się z taką arogancją i manipulacją ze strony włodarza Gminy. Byłam radną opozycyjną wiele lat i z wieloma wójtami pracowałam, ale żaden z nich nie stosował metod tak godzących w wolność i swobodę wykonywania mandatu radnego. Organy władzy publicznej działają JAWNIE w każdej dziedzinie, a obecny wójt, chyba o tym zapomniał.

Dla mnie każde spotkanie rady w urzędzie gminy jest jawne i wszystko, co na tych spotkaniach się odbywa ma być publicznie dostępne do wglądu dla każdego mieszkańca. Oskarżanie mojej osoby, jako radnej, że jakoby moje działanie było "zagrożeniem dla interesu publicznego", jest zbyt daleko idącą nadinterpretacją niepopartą żadnymi dowodami, dlatego też żądam okazania przez wójta Piotra Frankowskiego jak i kierownika Mateusza Olkowskiego publicznego okazania dowodów moich złych intencji.

Zdaję sobie sprawę, że pisać każdy może, co chce i w jaki sposób chce, jednak wyrażam swój stanowczy sprzeciw wykorzystywaniu zajmowanych stanowisk publicznych i pieniędzy podatników dla prywatnych celów poniżania mnie w oczach opinii publicznej. Wójt również jako osoba publiczna powinien wiedzieć, że ramy swobody wypowiedzi osób publicznych (a taką jestem jako radna Rady Gminy), komentujących działalność osób wykonujących funkcje publiczne, a takimi są zarówno wójt Gminy jak i kierownik SP ZOZ, są szersze, zaś zakres dopuszczalnej krytyki, a co za tym idzie, zakres tolerowania przez takie osoby negatywnych wypowiedzi na swój temat, jest większy - wskazał na to Sąd Najwyższy.

Mając na uwadze powyższe, w swojej ponad 20-to letniej działalności społecznej, zawsze mam mam na uwadze przepis art. 23 ust. 1 oraz art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z nimi, każdy Radny obowiązany jest: kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy, utrzymywać stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmować zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawiać je organom gminy do rozpatrzenia, brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.

I mimo opinii szkalujących mnie i poniżających, które głoszą wójt i kierownik SP ZOZ w Malczycach swoje obowiązki jako radnej wykonuję rzetelnie, z myślą o mieszkańcach i złożonym ślubowaniu, a efekt mojej działalność potwierdzają wygrywane przeze mnie wybory i społeczne zaufanie jakim obdarzają mnie od ponad 20 lat wyborcy - Mieszkańcy Malczyc.

Leokadia Gancarz

Radna Rady Gminy Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (25)

This comment was minimized by the moderator on the site

jedna wielka macicielka ktora nakazdym glosowaniu w gminie jest na nie lub wstrzymnuje sie od glosu nie wazne nad czym sie glosowanie odbywa! zero merytoryki LOTKO
PS.A TEN LIST TO CHYBA JAKAS PAPUGA PANI LEOKADII NAPISALA BO ELOKWENCJA TO PANI NIE GRZESZY ANI W SKLEPIE ANI NA SESJACH W GMINIE !

This comment was minimized by the moderator on the site

Pani Radna wstyd !!! Pani zamiast wypisywać takie głupoty to powinna Pani przeprosić kierownika !!!! Jak ma Pani chociaż trochę honoru !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Pani radna. Opozycyjna od 20 lat. Z ciekawością czytałam protokoły a teraz śledzę przez internet sesje Rady Gminy. Niestety - nie grzeszy Pani elokwencją, wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz odpowiednim do miejsca i funkcji słownictwem ( np. w Pani wypowiedziach na sesjach cmentarz to park sztywnych a o pieniactwie nie wspomne). Kontakt z mieszkańcami??? Chyba nNa targowisku i w sklepie. W oparach plotek unoszących się smrodem po...

Pani radna. Opozycyjna od 20 lat. Z ciekawością czytałam protokoły a teraz śledzę przez internet sesje Rady Gminy. Niestety - nie grzeszy Pani elokwencją, wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz odpowiednim do miejsca i funkcji słownictwem ( np. w Pani wypowiedziach na sesjach cmentarz to park sztywnych a o pieniactwie nie wspomne). Kontakt z mieszkańcami??? Chyba nNa targowisku i w sklepie. W oparach plotek unoszących się smrodem po Malczycach. Gdzie dzięki żądnym sensacji babsztylom, co nie mają innego zajęcia i wystają grupkami po chodnikach i po mszy zaglądaja ludziom do portfeli, do kartoteki choroby czy też nieszczęść w rodzinie. Niestety - dzięki temu rozplotkowanemu towarzystwu Malczyce to już nie gmina. To stan umysłu. Nic tak nie cieszy, jak nieszczęście sąsiada (wroga, temu co się powiodło lub nie...itd.). Proszę podac konkrety - co Pani zrobiła, poza mieszaniem w malczyckim kotle dobrego dla mieszkańców? No właśnie....

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

No tylko ktoś o korzeniach typowych dla "świty wójta" może nazywać mieszkańców Malczyc "żądnych sensacji babsztylom" i uskarżać się na swój los. Przecież nikt nikogo do Malczyc nie przywiązał. Nie podoba się? To stan umysłu? To polecam maść na ból d..y i szybką wyprowadzkę. W dzisiejszych czasach Wrocław, Legnica, Warszawa czy Nowy Jork - czekają! Wsiadasz i lecisz. I zapominasz o Malczycach i nie musisz przejmować się żadnymi sensacji...

No tylko ktoś o korzeniach typowych dla "świty wójta" może nazywać mieszkańców Malczyc "żądnych sensacji babsztylom" i uskarżać się na swój los. Przecież nikt nikogo do Malczyc nie przywiązał. Nie podoba się? To stan umysłu? To polecam maść na ból d..y i szybką wyprowadzkę. W dzisiejszych czasach Wrocław, Legnica, Warszawa czy Nowy Jork - czekają! Wsiadasz i lecisz. I zapominasz o Malczycach i nie musisz przejmować się żadnymi sensacji babsztylami. A prawda jest prosta. Mamy problem w gminie - żadnych granic w chamstwie. A przykład idzie od góry. Od samego wójta, który sprzedaje wszystko, co się da. I odwraca uwagę pierdołami od poważnych problemów. Wielki ekolog sprowadził nam bombę ekologiczną na wysypisko do Ruska? I gdzie teraz jest? Cicho siedzi i pisze o jakiejś tam radnej. A naród cieszy się, żywo komentuje i nie czuje smrodu wokół.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Pani Leokadio. Niech się Pani tak nie spręża, bo Pani żyłka pęknie. Wszystko by Pani chciała kontrolować? Radny nie jest Bogiem w Malczycach. A sądząc po Pani oświadczeniu - pani się za malczyckiego Boga uważa. Jedyna sprawiedliwa.

This comment was minimized by the moderator on the site

PANI LEOKADIA ZATRZYMALA SIE W CZASACH PRLU I PGRU W KTORYM PRACOWALA
PS. 20 LAT JAKO RADNA I CO ZROBILA DLA MALCZYC? NA ZESZYT W SKLEPIE I POL WIOSKI MALCZYCKIEJ SKLOCILA TYLKO PO CO?
ZEBY SIE JEJ WYDAWALO JAKA ONA MADRA INTELIGENTNA I WLADCZA A CO NAJWYZJEJ MOZE NIE SPRZEDAC PIWA PIJAKOWI NA KRESKE!

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie pisałam "babsztyle" o wszystkich mieszkańcach Malczyc. Większość zdecydowana jest porządna i zależy im na dobru gminy. Wybrali wójta więc mają do niego zaufanie. Ale najwięcej mąci niewielka grupka w wieku podemerytalnym lub emeryci (tki) co to nie mają co robić i szukają wszędzie sensacji. Węszą po urzędzie, Gopsie, szkole i innych gminnych instytucjach i wykorzystując znajomości lub pełnione funkcje( teraz i w przeszłości) wyciągają...

Nie pisałam "babsztyle" o wszystkich mieszkańcach Malczyc. Większość zdecydowana jest porządna i zależy im na dobru gminy. Wybrali wójta więc mają do niego zaufanie. Ale najwięcej mąci niewielka grupka w wieku podemerytalnym lub emeryci (tki) co to nie mają co robić i szukają wszędzie sensacji. Węszą po urzędzie, Gopsie, szkole i innych gminnych instytucjach i wykorzystując znajomości lub pełnione funkcje( teraz i w przeszłości) wyciągają informacje o innych. Nawet te drażliwe. I puszczają w obieg. Ci ludzie nie głosowali na obecnego wójta. Jak taki niedobry, to czemu ta klika nie zbierze podpisów i nie doprowadzi do referendum, żeby wójta odwołać? No właśnie....

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

To z pewnością zauważyłaś jak arogancko zachowuje się wójt na sesjach i komisjach, jak zasłania się niepamięcią i niewiedzą. Elokwentny jest. Radzi sobie, to fakt. Ale kręci i manipuluje. Czy to jest ok?

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie. Takiego chamstwa że strony władzy to jeszcze nigdy ta gmina nie widziała. To co się dzieje teraz to jedna wielka tragedia. Opanuj się wójcie, bo nikt nie podzielił tak ludzi jak ty. Obłuda, kłamstwo, fałsz to teraz standardy urzędowe.

This comment was minimized by the moderator on the site

Nikt cię nie kocha nikt cię nie lubi i nikt ci tu nie chce Leokadio,widzisz jak sypaniem piaskiem w oczy można sobie nabruzdzic wśród ludzi mieszkańców,ja na twoim miejscu to bym się wstydził wyjść z domu, choć nie wiem czy ty wiesz co to wstyd........

This comment was minimized by the moderator on the site

Lodzia powiem ci wprost paszoł won.......

This comment was minimized by the moderator on the site

Cała ta Gmina to jedno wielkie nieporozumienie obiecanki cacanki ale ważne tylko stołki ludzi tak naprawdę mają w d....

This comment was minimized by the moderator on the site

20 lat opozycji czyli żaden były wójt nie odpowiadał i przyszły też pewnie nie będzie.Wygląda na to że życiowym celem tej pani jest utrudnianie pracy władzą gminy .Ja osobiście kojarzę to panią z blokowaniem otwarcia marketu w Malczycach kilkanaście lat do tyłu.Jednak w końcu udało się przegłosować z czego myślę że nie tylko ja jestem zadowolony.

This comment was minimized by the moderator on the site

Niech pani zajmie się wykładaniem towaru a nie polityka

This comment was minimized by the moderator on the site

Oczywiście wójtowska sfora rzuciła się do ataku. Choć nie do końca wiedzą jak to zrobić, bo brak argumentów. Bo przecież to co pisze radna to prawda. Wójt za publiczne pieniądze oskarża radnych o jakieś urojone problemy, żeby odwrócić uwagę od istotnych rzeczy. Chwyt stary jak świat.

This comment was minimized by the moderator on the site

Haha. Twoja wypowiedz jest śmieszna. Uważasz ze to co robi Pani radna ze wszytsko neguje jest w porządku. Uważam ze ta Pani powinna już odpuścić iść na emeryturę. I dać się wykazać młodym. Już jej rządy minęły!

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak jesteś tak świetnie zorientowana w wieku radnych, to może podaj jeden argument konkretny przemawiający za tym, że radni nie mają prawa pytać i dociekać. A młodzi w radzie już są. Starzy również. Po stronie wójta także.Niech się wykazują bez względu na wiek. Jakoś milczą. Kolejna kadencja tego wójta, kiedy jest grupa klakierów i grupa buntowników pytających i drążących. Których wolisz? Ja tych drążących, bo nie po to się wybiera ludzi,...

Jak jesteś tak świetnie zorientowana w wieku radnych, to może podaj jeden argument konkretny przemawiający za tym, że radni nie mają prawa pytać i dociekać. A młodzi w radzie już są. Starzy również. Po stronie wójta także.Niech się wykazują bez względu na wiek. Jakoś milczą. Kolejna kadencja tego wójta, kiedy jest grupa klakierów i grupa buntowników pytających i drążących. Których wolisz? Ja tych drążących, bo nie po to się wybiera ludzi, żeby wszystkiemu przyklaskiwali i wznosili nieustanne pieśni pochwalne.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

TY CHYBA NIE CZYTASZ TEKSTÓW ZE ZROZUMIENIEM !!!! z niego wynika ze było spotkanie na które Pani Radna otrzymała wszystkie odpowiedzi !! ale ze zrobiła z tego wielkie przedstawienie ze swojej strony to juz jej sprawa. Czy jej aby na pewno chodzilo o uzysakanie informacji i poznanie prawdy. Na to pytanie niech odpowie sobie Pani Radna.

This comment was minimized by the moderator on the site

A ty jesteś naiwna. Kupisz wszystko co ci sprzedadzą. Czy nie przyszło ci do głowy, że wójt manipuluje takimi ludźmi jak Ty????

This comment was minimized by the moderator on the site

Weź już przestań mieszać...Twój czas jest skończony jako polityka...sama twierdzisz żeś wiecznie w opozycji...kto i co by nie zrobił wszystko ci nie pasuje...także proszę spasuj już...hehe

This comment was minimized by the moderator on the site

Winy tylko się tłumaczy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Winny wywołuje temat. Nie sądzisz?

This comment was minimized by the moderator on the site

Nic nie znaczący bełkot !!! Święta Radna !!! Pani Radna my ludzie trochę Panią znamy .

This comment was minimized by the moderator on the site

Daj sobie Pani spokój na emeryturę proszę iść i dać rządzić młodym !!!!! Przestań mieszać !!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

I co na to wójt? Czekam na jego odpowiedź!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…