sobota 30.05.2020

Imieniny: Karola Ferdynanda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Oto miejsca najbardziej nadające się na akcję thrillera! Ogłaszamy wyniki konkursu

Oto miejsca najbardziej nadające się na akcję thrillera! Ogłaszamy wyniki konkursu

02.07. 2019

W ostatnim czasie informowaliśmy o premierze książki (thrillera kryminalnego) „Martwy sad”, której akcja rozgrywa się w Szczepanowie. Wydawnictwo Bukowy las na łamach naszej gazety ogłosiło konkurs, w którym do wygrania była właśnie ta publikacja.

Pytanie konkursowe brzmiało: Napisz, które z miejsc w Środzie Śląskiej najbardziej nadaje się na akcję thrillera i dlaczego? Pobudziło ono wyobraźnię naszych czytelników i na maila  redakcji wpłynęło sporo wiadomości. Po konsultacjach, jury wyłoniono zwycięzców.

Autorów poniższych odpowiedzi zapraszamy po odbiór nagród do siedziby naszej redakcji (Środa Śląska, pl. Wolności 38/40/8) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 do 16 lipca br. Gratulujemy i dziękujemy za udział!

1) Moim zdaniem na akcję thrillera w Środzie Śląskiej najbardziej nadaje się lasek koło starego kina.  Za dnia wydaje się być zwykłym miejscem w miasteczku, jednak gdy zapada zmrok dreszcze przechodzą każdego śmiałka, który z jakiegoś powodu odważył się tam wkroczyć. W nocy każdy krok wydaje się brzmieć głośniej, każdy dźwięk, szmer, stukot przeraża bardziej. Tym bardziej, gdy przemierzamy las, nawet ten mały i niepozorny.  W sąsiedztwie znajduje się opuszczone kino. Niby zwyczajny stary budynek. Jednak i w tym przypadku zapadający zmrok zaczyna wywoływać emocje, które nie towarzyszyły nam dotąd, gdy mijaliśmy opuszczone kino. Czyżby znowu leciał w nim film? A może to tylko nasza wyobraźnia...  

2) Szczepanów... Mhm moje dzieciństwo. Od drogi Polnej do cmentarza były dwie drogi, jedna główną ulicą, jednak ta długa i nudna. Druga droga prowadziła przez kładkę... To przejście dla 13-letnich dziewczynek, to nie lada przeprawa. Zwykła, dość niepozorna droga, po chwili stawała się tajemnicza i straszna. Mijając blok wchodziło się na długą ścieżkę, która prowadziła do chaty, walącej się chaty, w której mieszkała starsza pani, dla nas wtedy to była "baba jaga". Stała przy swojej stodole i tylko patrząc w naszą stronę wzbudzała w nas strach i przerażenie. Kiedy mijało się już chatkę z ręką na ramieniu szło się w stronę lasku, gdzie przechodziła kładka... Po jej przejściu wyłaniał się cmentarz. Miejsce zawsze tajemnicze pełne strachu i dla nas wtedy przerażające... Wiele różnych historii powstało i było zainspirowanych tamtym miejscem... Do dziś, kiedy je wspominam i oczyma wyobraźni widzę tam różne rzeczy, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca, ale kiedy ma się 12 lat "strach ma wielkie oczy". Tamte chwile już nigdy nie wrócą. 

3) Według mnie najbardziej na akcję thrillera rozgrywającą się w Środzie Śląskiej nadają się średzkie Bielany. Ogromny pałac położony w środku lasu z dala od "cywilizacji", do którego prowadzi polna droga, stary cmentarz, miejsce po pięknej fontannie i historia, którą skrywa w sobie to miejsce, a wszystko to zlokalizowane na uboczu przed miastem, kreuje klimat grozy. Wizerunek tego miejsca ociepla jedynie aleja lipowa, która nadaje niepowtarzalny klimat. Pałac zbudowany jest w stylu barokowym, w tamtym czasie przejawiały się motywy miłości, przemijania i śmierci, po połączeniu tych motywów można stworzyć ujmującą historię, mrożącą krew w żyłach opowieść, rozgrywającą się w miejscu, gdzie nikt nie chciał by się znaleźć po zmroku. Co najważniejsze w tym przypadku nie istotny jest czas akcji, bo miejsce może wpływać na niego w taki sposób, by dawne życie tego zakątka powodowało niepowtarzalny bieg zdarzeń. Czy obszar ten skrywa w sobie jakieś skarby? Do czego może doprowadzić odkrycie prawdy o tej okolicy? Cała zagadkowość i nagromadzenie pytań mogą stworzyć niezwykłą opowieść jakich mało.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bukowy las, mamy również nagrody pocieszenia w formie innych książek, po których odbiór zapraszamy autorów poniższych propozycji:

1) Pierwsza myśl jaka mnie naszła, które miejsce nadaje się na akcję thrillera w Środzie to sklep Biedronka w dni targowe, bo tam może wydarzyć się wszystko... A jeśli za mało kas czynnych to i tragedia z horrorem gotowa :) Taka myśl mnie naszła :)

2) Moim zdaniem najbardziej nadającym się miejscem do akcji thrillera jest zamek w lesie, kilka kroków za ostatnimi budynkami należącymi do Środy Śląskiej. Jest to miejsce w głębi lasu, o istnieniu którego pewnie nie każdy ma świadomość. Dość mroczne ruiny, które są położone wewnątrz lasu, otoczone tylko drzewami. Dojazd do tego miejsca jest utrudniony przez szlaban postawiony przy wjeździe do lasu, więc pozostaje tylko wycieczka piesza, aby zobaczyć co kryje w sobie las. Miejsce, które jadąc z Ciechowa nie jest widoczne, więc nie można zjechać z drogi, aby pozwiedzać pozostałości przeszłości. Pozostaje zatem sam sobie, zapomniany przez świat, otoczony tylko przyrodą i żyjącym w lesie zwierzętami.

3) Idealnym miejscem jest zakręt na drodze krajowej nr 94 w okolicach Proszkowa. Zakręt śmierci, może zostać idealnym mrocznym miejscem, w którym z niewyjaśnionych przyczyn następuje seria wypadków. Wypadków śmiertelnych. Sprawą interesuje się średzka drogówka, wraz z jednym średzianinem, wydawcą lokalnej gazety i odkryją, że przed laty na tym zakręcie zginęła rodzina, która została wysiedlona z miasta ze wzglądu na swoje poglądy satanistyczne. Zginęli w dziwnych okolicznościach, ich samochód był rozbity, a innego auta w okolicy nie było. To zdarzenie miało miejsce podczas ulewy i po tamtym czasie w każdy ulewny deszcz na tym zakręcie ktoś ginie. Okazało się po latach, że w sprawę tajemniczego wypadku zamieszany mógł być ówczesny burmistrz wraz z ówczesnym komendantem milicji... To jest konkretna sprawa na thriller.

(red)

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Temat z zakretem moze byc ciekawym watkiem w jakimś filmie lub ksiazce. Dobre!

This comment was minimized by the moderator on the site

nagroda główna powinna byc za ten tekst o Biedronce -padłam ;-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Obywatel Radoslaw posiada usprawnienia do poruszenia sie pojazdami w ruchu lądowym Wiekow...
Wstyd i hańba to burmistrz, który nie wie czy trawę w parku kosić.
hej ciekawy, twój wpis nadaje się jako fake news do organów ścigania za pomówienie, hanba i wstyd...
Burmistrz Ruciński ma chyba zdolność reaktywacji, gratuluję sukcesu gminie, radnych i burmistrzowi...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…