Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

„Peleton” z promilami

„Peleton” z promilami

22.07. 2020

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji na jednej z dróg Środy Śląskiej zatrzymali do kontroli troje rowerzystów. Jak się okazało uczestnicy „peletonu” byli nietrzeźwi. Razem mieli ponad trzy promile alkoholu w organizmie. W takim stanie dwóch mężczyzn oraz kobieta nie zważając na potencjalne zagrożenie, jakie stwarzają, jechali drogą publiczną.

Mężczyzna w wieku 59 lat oraz 56-letnia kobieta mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. Z kolei ich 50-letni kompan miał niewiele mniej.

Funkcjonariusze na każdego z rowerzystów nałożyli grzywnę w postaci mandatu karnego, a także zakazali dalszej jazdy w takim stanie.

Średzcy policjanci apelują, aby sięgając po alkohol zrezygnować z jazdy nie tylko samochodem, ale również rowerem. Nietrzeźwy rowerzysta bez wątpienia stanowi podobne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, jak kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu.

Poza tym w zderzeniu z samochodem rowerzysta nie ma szans, gdyż nie chroni go poduszka powietrzna, pasy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Może polegać jedynie na swoich umiejętnościach i trzeźwości, nie tylko umysłu. Pomocny może być z pewnością kask rowerowy, o ile miłośnik jednośladów będzie o nim pamiętać.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A dlaczego nikt nie kontroluje masy rowerzystów na bieżni tartanowej stadionu? Kompletna anarchia.Tylko mgr zamknął bramkę od ul Górnej .Ale po co ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Tak trzymać. Dobro Polski najwyższym dobrem.
Kapitan Romuald Rajs" Bury" postrach wszelkiej maści kolaborantów sowieckich i zdrajców Ojczyzny. ...
Radni powinni zadawac takie pytania ale oni wola nie narazac sie wladzy i spac na sesji
Pani Władzia....Wyjątkowa, cierpliwa, troskliwa. Cudowny ,ciepły człowiek. Smutno. Bardzo smutno....

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.