Wydrukuj tę stronę
Pierwsze "porządki" i... pożary

Pierwsze "porządki" i... pożary

01.03. 2019

Dzisiejsza data przypomina nam, że zbliża się okres wiosenny, co wiąże się ze  zwiększoną ilością pożarów powstałych na skutek wypalania traw.

Pierwsze ciepłe dni zachęcają gospodarzy do porządków, jednak pomimo wielu rozwiązań, niektórzy wybierają te najbardziej niebezpieczne. Podpalają nieużytki, aby pozbyć się zarośli. Niestety, w wielu przepadkach ogień wymyka się spod kontroli stwarzając zagrożenie dla pobliskich łąk, lasów oraz zabudowań mieszkalnych. Dlatego strażacy apelują: NIE WYPALAJMY TRAW!

W minionych dniach, kiedy termometry wskazywały powyżej 10 stopni C, strażacy odnotowali pierwsze wezwania do wypalanych zarośli. 24 lutego, o godzinie 18:44, zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej do pożaru nieużytków w miejscowości Malczyce. Podobne zgłoszenie miało miejsce 27 lutego, o godzinie 14:18. Strażacy z OSP Malczyce prowadzili wspólną akcję z OSP Wilczków, mająca na celu ugaszenie nieużytków w Malczycach przy ul. Sienkiewicza.

Na pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

W minioną środę (27 lutego) o godzinie 02:14, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Malczycach został skierowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego przy ul. 1 Maja. - Pomoc polegała na przetransportowaniu osoby z I piętra do karetki pogotowia – informują o akcji strażacy.

(kb) / fot. OSP Malczyce