Wydrukuj tę stronę
Pijany kierowca chciał uciec. Uniemożliwił mu to policjant

Pijany kierowca chciał uciec. Uniemożliwił mu to policjant

02.01. 2019

W dniu wolnym od służby średzki policjant ruchu drogowego ujął nietrzeźwego kierowcę, który chciał odjechać samochodem zaparkowanym przy markecie Biedronka w Środzie Śląskiej.

- Policjant wskoczył do jadącego samochodu, wyrwał mu kluczyki i unieruchomił pojazd - twierdzi kobieta, która widziała całe zajście.

30.12.2018 r. ok. godz. 19:14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o ujęciu kierującego pojazdem marki Volkswagen Transporter, który może być nietrzeźwy.

- Jak ustalono, policjant będący w czasie wolnym od służby, zauważył przed jednym ze sklepów pozostawiony w strefie ruchu pojazd, który blokował przejazd. W pewnym momencie do samochodu wsiadł mężczyzna, uruchomił silnik, próbując odjechać. Jednocześnie jeden ze świadków krzyknął, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjant błyskawicznie zareagował. Otworzył drzwi od strony kierowcy nakazując zatrzymanie pojazdu, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Od kierującego policjant wyczuł silną woń alkoholu. Musiał również przytrzymać kierującego, bowiem ten próbował oddalić się z miejsca zdarzenia - relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP.

Jak informuje policja przybyły na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badane wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. 46-letni mieszkaniec powiatu legnickiego został zatrzymany, a po wykonaniu czynności - zwolniony.

- Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna musi liczyć się z przedstawieniem mu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności
- dodaje policjantka.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne, pixabay