Wydrukuj tę stronę
Pijany za kółkiem i motocyklista bez uprawnień

Pijany za kółkiem i motocyklista bez uprawnień

29.08. 2018

W minionym tygodniu (20 -26.08. 2018 r.) policjanci z powiatu średzkiego interweniowali 158 razy. Patrol drogówki został wysłany do 22 kolizji oraz 1 wypadku. 

3 osoby zostały zatrzymane w związku z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Na gorącym uczynku zatrzymano 6 osób. Natomiast 2 osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. 

W ubiegłą sobotę 25 sierpnia o godzinie 18:00 do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej  wpłynęło zgłoszenie od innych uczestników ruchu drogowego o kierującym na drodze krajowej 94, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. 

- Na miejscu średzcy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli pojazd pomocą drogową i zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanienie trzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. 

Tego samego dnia o godzinie 18:20 (na drodze 345) na skrzyżowaniu Lusina - Konary miało miejsce zdarzenie drogowe. 

- Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem typu Cross 15-letni mieszkaniec powiatu średzkiego na skrzyżowaniu nie zatrzymał się przed znakiem STOP i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Audi. Nieletni z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że 15-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, który nie był zarejestrowany. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - podsumowuje rzeczniczka policji.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne