środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Piknik Profilaktyczny na średzkim rynku

Piknik Profilaktyczny na średzkim rynku

06.06. 2019

Piknik Profilaktyczny pn. „Stop używkom i uzależnieniom”, to cykliczne wydarzenie organizowane w naszym powiecie.

Celem pikniku jest podkreślenie zalet profilaktyki i promowanie zdrowego stylu życia, łączenie zabawy z nauką oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. Organizują go przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, Komendy Powiatowej Policji, Sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej oraz nauczyciele i uczniowie średzkich szkół.

4 czerwca na rynku dolnym w Środzie Śląskiej przeprowadzono konkurencje, które miały za zadnie  uświadomienie młodzieży problemów związanych z uzależnieniami oraz zagrożeń wynikających ze stosowania używek. Policjanci przygotowali tor jazdy, a kierujący gokartem w alkogoglach, mieli pokonać go bez potrącenia przeszkód. W ten sposób uczniowie przekonali się, jak negatywnie alkohol wypływa na postrzeganie świata i do ilu niebezpiecznych sytuacji może dojść, kiedy osoba pod wypływem alkoholu decyduje się do kierowania pojazdem mechanicznym.

Przedstawiciele średzkiego PCK zaprosili młodzież do zabawy z piłką oraz do przejścia po wyznaczonej linii w narkogoglach. Młodzież przekonała się "na własnej skórze", jaki wpływ na sprawność fizyczną ma zażywanie narkotyków. Zaprezentowano sprzęt, który wykazuje zawartość nikotyny w organizmie i przedstawia faktyczne zagrożenie dla życia i zdrowia palaczy. Była też okazja, by posłuchać rad i zaleceń w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie.

Uczniowie z kolei przygotowali liczne plakaty informujące o szkodliwości stosowania używek.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

taxi stas

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

panele 5kw

Serwis

0001

drewno kominkowe

 

handlo trans

pelka baner

zuk baner

hydrotech do gazety nowa reklama

allago reklama kino Obszar roboczy 1

 

komnet internet

stihl