środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Piknik Rodzinny i Zlot Rowerowy w Środzie Śląskiej

Piknik Rodzinny i Zlot Rowerowy w Środzie Śląskiej

28.05. 2019

W miniony weekend zainaugurowano sezon imprez plenerowych w Środzie Śląskiej. W sobotę, prócz koncertów w rynku, na terenie Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, połączony ze Zlotem Rowerowym.

Najmłodsi uczestnicy na pewno się tam nie nudzili. Mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. samochodów elektrycznych, gokartów, sprawnościowego toru przeszkód. Odbyły się także zawody dla uczestników Zlotu Rowerowego, bieg oraz zawody rodzinne.

Do imprezy przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji, która jak zawsze zapewniła wiele atrakcji dla najmłodszych, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo oraz uświadamiając, jakie zagrożenie powoduje spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu. Młodzi uczestnicy na własnej skórze przekonali się jak wygląda świat, kiedy spożyjemy alkohol oraz w jakim stopniu ogranicza on naszą sprawność fizyczną, a to wszystko za sprawą alkogogli. Dzieciaki miały okazję pozostawić w bazie policyjnej swoje odciski linii papilarnych. Było także znakowanie rowerów, które podczas kradzieży będą łatwiejsze do namierzenia. Podczas wydarzenia odbywał się serwis drobnych usterek, naprawa i regulacja rowerów, a to wszystko za sprawą Pit Stop.

Odbył się również pokaz sprzętu strażackiego, który zaprezentowała powiatowa straż pożarna. Z kolei warsztaty plastyczno – techniczne zorganizowało stowarzyszenie Ostoja, którego uczestnicy wykazali się godnymi uwagi zdolnościami manualnymi.

Były też atrakcje wodne. W trakcie sobotniej imprezy otworzona została przystań „Kajaki”.

Najmłodsi spędzili ten dzień bardzo aktywnie, również na dmuchanych zjeżdżalniach oraz zamkach. Po harcach chętnie ustawiali się w kolejce po watę cukrową, popcorn i potrawy z grilla.

Piknik zorganizowali: Ośrodek sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej i Gmina Środa Śląska.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

 

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

 

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo trans

0001

komnet internet

taxi stas

stihl

pelka baner

drewno kominkowe

Serwis

allago reklama kino Obszar roboczy 1

panele 5kw

zuk baner