Plener miejski – nowy stary rynek w Środzie Śląskiej

Plener miejski – nowy stary rynek w Środzie Śląskiej

15.05. 2018

W dniach 25-26 maja odbędzie się w naszym mieście Średzki Plener Miejski kierowany do lokalnych, dorosłych, aktywnych twórców malujących.

 

Aby wziąć udział w Plenerze należy zgłosić się w terminie do 21 maja br. osobiście lub telefonicznie w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej – Dział Naukowo-Oświatowy Małgorzata Bogucka, tel.: 71 39 60 915. Zgłoszenia po terminie nie będą przyjmowane.

W Plenerze uczestniczyć będzie 13 osób, pierwszych w listy, których zgłoszenie zostanie przyjęte. Liczba uczestników uwarunkowana jest ilością prac, które będą bazą kalendarza na 2019 rok: 12 miesięcy i karta tytułowa.

Każdy uczestnik zgłoszony i zatwierdzony otrzyma materiały potrzebne do namalowania jednego obrazu. Tematem pracy ma być Rynek w Środzie Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Rynku Dolnego. Podejście do tematu jest indywidualne.

Obowiązkiem uczestnika Pleneru będzie aktywny udział w warsztatach plenerowych na terenie rynku dolnego w dniach 25 - 26 maja, w godzinach popołudniowych.

Każdy dzień plenerowy będzie zakończony spotkaniem podsumowującym, którego miejsce zostanie określone podczas spotkania organizacyjnego.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Muzeum Regionalnym w dniu 24 maja o godz. 17.00.

Wszystkie prace powstałe podczas Pleneru (łącznie ze szkicami i pracami dodatkowymi) będą pokazane na wystawie w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej w lipcu tego roku.  

Organizatorzy

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację