Wydrukuj tę stronę
Podsumowanie 7. edycji programu "Aktywni Na Ziemi Średzkiej"

Podsumowanie 7. edycji programu "Aktywni Na Ziemi Średzkiej"

14.05. 2019

29 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej odbyło się uroczyste podsumowanie 7. edycji programu „ Aktywni na Ziemi Średzkiej”. Podczas spotkania dyplomami wyróżniono wszystkich uczestników programu.

Następnie Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy - Jaromir Stawirej, przeprowadził szkolenie dotyczące zasad i warunków udziału w 8. edycji programu. Nabór wniosków projektowych trwa od 26.04.2019 r. do 20.05.2019 r. do godziny 15:00., szczegóły na stronie: www.gminasrodaslaska.pl

W 2018 roku, podobnie jak w ubiegłych latach, został ogłoszony nabór do programu, dzięki dodatkowym środkom przeznaczonych na ten cel z budżetu gminy Środa Śląska przez radnych wszystkie projekty otrzymały dofinansowanie.

Do konkursu zgłosiło się 19 miejscowości. Jeden wniosek odpadł na etapie oceny formalnej. Gminny grant otrzymało 18 wniosków o  wartości 129 869 zł. Dofinansowanie na wskazany we wniosku cel otrzymały następujące miejscowości: Brodno, Cesarzowice, Ciechów, Jastrzębce, Juszczyn, Komorniki, Kulin, Lipnica, Michałów, Proszków, Przedmoście, Rakoszyce, Rzeczyca, Słup, Szczepanów, Wojczyce, Wrocisławice oraz Zakrzów. W ramach programu wspierane są projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Burmistrz Środy Śląskiej - Adam Ruciński, serdecznie zaprasza i zachęca do aplikowania o środki w edycji 2019.

Gmina Środa Śląska