niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Podsumowanie roku 2018. Lepiej już było...?

Podsumowanie roku 2018. Lepiej już było...?

21.01. 2019

Początek Nowego Roku to czas podsumowań i refleksji. Pokusiliśmy się również o małe podsumowanie roku 2018 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Malczycach.

Był to czas bardzo dynamiczny dla funkcjonowania przychodni i obfitujący w wiele różnych, korzystnych zmian, jak również destrukcyjnych i destabilizujących prawidłowe jego funkcjonowanie. Zmiana kierownictwa, która odbyła się w roku 2018 miała duży, korzystny wpływ na kierunek zmian w funkcjonowaniu ale też  przysporzyła wielu problemów organizacyjnych. Być może niepotrzebne, i z punktu widzenia pacjentów naszego ośrodka zdrowia, naganne uwikłanie w politykę byłego kierownictwa doprowadziło do pewnych niekorzystnych dla SPZOZ działań, co ostatecznie przyczyniło się do zmiany tegoż kierownictwa. Jednak w tak ważkiej dla społeczności lokalnej kwestii, jaką jest ochrona zdrowia, nie ma miejsca na rozgrywki polityczne pomiędzy radnymi, w których uczestniczyłoby kierownictwo podmiotu leczniczego. Są obszary, które powinny być wyłączone spod personalnych animozji i lokalnych intryg, a dopilnowanie, aby tak było, jest rolą wójta.

Dzisiaj SPZOZ Malczyce działa w sposób pozwalający patrzeć w przyszłość z nadzieją na rozwój u podstaw, gdzie na pierwszym miejscu stawia się dobro pacjenta, na jakość świadczonych usług oraz ich dostępność. Najlepiej przedstawiają to dane z poszczególnych lat, mówiące o działalności naszej placówki. W 2017 roku z podstawowej opieki zdrowotnej korzystali nasi pacjenci w  ok. 28 tysiącach przyjęć lekarskich, a w 2018 roku było już ok. 31 tysięcy przyjęć, natomiast  jeśli chodzi o wizyty domowe, kształtowały się one na podobnym poziomie, tj. ok. 400 wizyt rocznie. Bardzo ważnym i nieodzownym elementem leczenia są badania laboratoryjne, których w 2017 roku wykonano 3762, a w roku 2018 aż 5605 i analogicznie w 2017 roku z badań diagnostycznych skorzystało 559 osób, a w 2018 roku 802 osoby. Analizując ilość osób poddających się rehabilitacji w latach poprzednich, średnio miesięcznie przyjmowano w 2015 roku ok. 90 osób a w roku 2016 ok. 70 osób, porównując miesiąc do miesiąca od momentu realizacji felernej umowy z NFZ, w październiku 2017 roku przyjęto 336 pacjentów i wykonano 1100 zabiegów, a w październiku 2018 roku przyjęto już 345 osób i wykonano 1380 zabiegów.

Jak widzimy w każdym możliwym aspekcie funkcjonowania SPZOZ Malczyce, w roku 2018, kiedy kierownictwo przychodni objął Mateusz Olkowski, malczycka przychodnia poczyniła olbrzymi progres, co świadczy o profesjonalizmie zarządzania oraz wielkim oddaniu personelu.

Malczycki SPZOZ to nie tylko podstawowa opieka zdrowotna. Nowe kierownictwo postawiło na rozwój i dostosowanie oferty przychodni do potrzeb mieszkańców i wprowadza stale coraz szerszą i wcześniej nie stosowaną ofertę. Od kwietnia 2018 roku dla pacjentek SPZOZ Malczyce uruchomiono bezpłatne badania ginekologiczne. Wprawdzie usługa z powodów ekonomicznych nie jest bardzo rozbudowana, ale mamy nadzieję, że i to w przyszłości się zmieni. Nowością dla naszych pacjentów i miłą niespodzianką były także wprowadzone przez nowe kierownictwo bezpłatne akcje profilaktyczne (Biała Sobota) dotyczące kardiologii, dermatologii, dietetyki, rehabilitacji oraz diagnostyka cukru, cholesterolu, EKG.

Podsumowując, rok 2018 dla SPZOZ Malczyce to czas głębokich zmian i stabilizacji, prowadzącej do rozwoju oferty medycznej i jej jakości. Wszystkie te zmiany nie miałyby miejsca bez wsparcia i ścisłej współpracy z Urzędem Wójta Gminy Malczyce.

Gmina Malczyce

Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie mówią, że wszystkie dobre zmiany zawdzięczamy Pani Sołtys. inny nie umie rządzić.

This comment was minimized by the moderator on the site

Pozdrowienie dla Pracowników ośrodka !!! Jesteście wielcy ze pomimo takiej nagonki nie dajecie się i tak dobrze pracujecie !!

This comment was minimized by the moderator on the site

Po pierwsze primo to kłamstwo szczególnie jeśli chodzi o rehabilitację. Te dane są wyssane z brudnego paluch nie powiem czyjego. Wystarczy pójść na górę i zobaczyć. Te dane to chyba z Jaśkowic są.
Po drugie primo to wójt sam zadecydował o wyrzuceniu pierwszego kierownika, uppss .... przepraszam, bo sam się przecież zwolnił. Wójt wynalazł następcę oraz ściągnął do malczyc słynnego doktora K. G. z ogromną satysfakcją informują nasze...

Po pierwsze primo to kłamstwo szczególnie jeśli chodzi o rehabilitację. Te dane są wyssane z brudnego paluch nie powiem czyjego. Wystarczy pójść na górę i zobaczyć. Te dane to chyba z Jaśkowic są.
Po drugie primo to wójt sam zadecydował o wyrzuceniu pierwszego kierownika, uppss .... przepraszam, bo sam się przecież zwolnił. Wójt wynalazł następcę oraz ściągnął do malczyc słynnego doktora K. G. z ogromną satysfakcją informują nasze społeczeństwo, że załatwił lekarza. Pili sobie w trójkę z dziubków. Jakaż to była sielanka!!! Cuda w SPZOZ w Malczycach!!!! Nagle trach: ona okazała się w oczach naszego włodarza krętaczką albo i gorzej, a on lekarzem nic nie wartym. Nasz miłościwy obrzucił ich wszystkim możliwym. Więc
Po trzecie primo coś się szykuje i to nie koniec przedstawienia. Znowu piją sobie z dziubków i znowu nasz ośrodek zasłynął z cudów. resztę ludziska dośpiewajcie sobie sami

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Mój Drogi kolego. Jeżeli chodzi o rehabilitacje . To jest prawda przyjdź sobie na górę między 15 a 19 nawet 20 jest bardzo dużo osób . Wiem bo sam byłem ostatni. Chłopak który mnie rehabilitował jest genialny i pracowity. Przynajmniej nie siedzi i nie pije kawy jak inni tylko cały czas pracuje. Pozdrawienia dla Pana Jarosława o ile wiesz o kogo chodzi !

This comment was minimized by the moderator on the site

Po pierwsze primo nie mam nic przeciwko Jarosławowi. <br />Po drugie primo wyraźnie napisałem, że nie wierzę w te dane, bo bzdury są, Rehabilitowałem się w ciągu ostatnich lat dwukrotnie i nie widziałem,żeby poprzednia rehabilitantka jak i masażysta pili kawę, chyba,ze pili jak ja nie widziałem akurat. Nie widziałem też aby obecny tam pan pił kawę, ale<br />i tu po trzecie primo nie ma opcji, żeby oni w dwójkę (1,5 etatu) wyrehabilitowali...

Po pierwsze primo nie mam nic przeciwko Jarosławowi. <br />Po drugie primo wyraźnie napisałem, że nie wierzę w te dane, bo bzdury są, Rehabilitowałem się w ciągu ostatnich lat dwukrotnie i nie widziałem,żeby poprzednia rehabilitantka jak i masażysta pili kawę, chyba,ze pili jak ja nie widziałem akurat. Nie widziałem też aby obecny tam pan pił kawę, ale<br />i tu po trzecie primo nie ma opcji, żeby oni w dwójkę (1,5 etatu) wyrehabilitowali więcej ludzi niż ten pan przez dwie czy trzy godziny. Tym bardziej, że ta pani rehabilitowała także dzieci z jakimś specjalistycznymi potrzebami i czasami ta rehabilitacja trwała długo. Ale ludzie byli zadowoleni i nie opowiadaj głupot. I po czwarte primo o co chodzi z rejestracja do osrodka? To jakiś żarcik, że osobiście i do dwunastej?

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

A pewnie że lepiej to już było ... Moja stara była młodsza ... np :roll:
A teraz ? A teraz Lepiej przynieś wiadro ... bede :-x

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację