Policjanci spotkali się z uczniami z Ciechowa i Rakoszyc

Policjanci spotkali się z uczniami z Ciechowa i Rakoszyc

13.12. 2018

Kolejne spotkania w ramach wojewódzkich programów prewencyjnych pn.: "Świadomy junior" oraz "Policja przeciwko przemocy w rodzinie" odbyły się w Szkole Podstawowej w Ciechowie oraz w Rakoszycach.

Podczas rozmów z młodzieżą, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej omawiali zagadnienie przemocy rówieśniczej, bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu oraz przybliżali zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Młodzież obejrzała prezentację multimedialną przedstawiającą zasady korzystania z Internetu, przybliżającą zagrożenia, jakie mogą spotkać młodych użytkowników. Policjantka zwracała uwagę, jakiego rodzaju zachowania w Internecie są niewłaściwe, a tym samym, jakiego rodzaju konsekwencje mogą za nie grozić. Uczniowie zadawali pytania, a także opowiadali o własnych doświadczeniach związanych m.in. z zawieraniem znajomości w sieci.

Ważnym elementem spotkań było omówienie zjawiska przemocy, a w szczególności przemocy rówieśniczej, która nie powinna mieć w szkole miejsca. Policjantka w klasach najmłodszych nawiązała do zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu w aspekcie zbliżającej się przerwy świątecznej oraz ferii zimowych. Nie mogło tutaj zabraknąć wskazówek dot. bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach wodnych, które stanowią szczególne zagrożenie dla dzieci podczas spędzania czasu wolnego na dworze.

W spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Ciechowie oraz w Rakoszycach wzięło udział blisko 200 uczniów.

(ms) / fot. kpp

szkola 2

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację