niedziela 29.05.2022

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Policjanci z grupy SPEED kolejny raz ścigali piratów drogowych
Policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED kolejny raz dyscyplinowali najniebezpieczniejszych piratów drogowych, którzy lekceważąc obowiązujące ograniczenia prędkości, stwarzali swoim zachowaniem realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

SPEED to specgrupa, która ściga piratów drogowych już od ponad dwóch lat / fot. policja.pl SPEED to specgrupa, która ściga piratów drogowych już od ponad dwóch lat / fot. policja.pl

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębia przejść dla pieszych to szczególnie niebezpieczne wykroczenia, które mają niezwykle istotny wpływ na ryzyko zaistnienia zdarzeń drogowych. Zwłaszcza prędkość to kluczowy czynnik mający decydujące znaczenie również dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników wypadków drogowych. W celu eliminowania tych negatywnych zjawisk z dolnośląskich dróg, 2,5 roku temu powołana została grupa SPEED złożona z najbardziej doświadczonych policjantów, którzy zostali wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt do walki z piratami drogowymi.

Kolejny rok działalności funkcjonariuszy wchodzących w skład tego elitarnego zespołu, to okres intensywnej pracy, a jej efekty mówią same za siebie.

Skontrolowanych zostało ponad 33 tysiące pojazdów, namierzonych ponad 25 tysięcy kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Blisko 1,5 tysiąca z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze stwierdzili ponad 8,5 tysiąca innych wykroczeń popełnionych przez kierowców. W trakcie działań nałożono ponad 28 tys. mandatów karnych, a w 389 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali również ponad 2 tysiące dowodów rejestracyjnych.

Jednak jedną z najważniejszych liczb, która obrazuje, jak niezbędna jest obecność policjantów ze SPEED-a na dolnośląskich drogach, to ilość zatrzymanych drogowych przestępców, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę pojazdu, nie mówiąc o poruszaniu się po drogach publicznych. Nietrzeźwi, z orzeczonymi zakazami kierowania pojazdami czy cofniętymi uprawnieniami, takich osób funkcjonariusze ze SPEED-a wyeliminowali z ruchu aż 467. Wszystko po to, aby na dolnośląskich drogach było bezpieczniej.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, którymi wszyscy jesteśmy, zależy w głównej mierze od każdego z nas. Stosując się do obowiązujących przepisów, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar, które w tych wypadkach tracą życie.

Jeśli swoim zachowaniem będziemy stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym, musimy mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotkamy specjalistów z grupy SPEED, nie będzie taryfy ulgowej i poniesiemy surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie narażamy siebie oraz innych użytkowników dróg.

(policja/mpr)

Media

  • icek powiedział(a) Więcej
    Przecież u nas to normalne 4 godziny temu.
  • icek powiedział(a) Więcej
    Mi tez jeden z gminy krzyknął 12 koła , a z drugiego powiatu tylko połowe. Można ? można , ale widać w naszej gminie mają większe kieszenie 7 godzin temu.
  • Marecki powiedział(a) Więcej
    "Kruk krukowi oka nie wykole" 23 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …