wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Policyjne kontrole przestrzegania obostrzeń

So, 04.12.2021 17:07
 •  

Średzcy policjanci nieustannie realizują zadania na rzecz walki z COVID-19. Prowadzą kontrole i zdecydowanie reagują na przypadki niestosowania się do obostrzeń.


Okres przedświąteczny to czas, kiedy w sklepach i galeriach handlowych pojawia się więcej osób niż zwykle. Każdy najbliższy weekend znacznie podnosi ryzyko zakażenia się koronawirusem wśród osób, które w tym czasie będą robiły zakupy w dużych sklepach i centach handlowych. Ogranicz czas pobytu w takich miejscach, zastanów się wcześniej, co chcesz kupić i jeżeli to możliwe, zakupy zrób w tygodniu. Bądź rozsądny i nie narażaj siebie oraz swoich bliskich. Jeżeli już się wybierasz w najbliższy weekend na zakuty, to pamiętaj o przestrzeganiu panujących obostrzeń. Maseczka to jedna z podstawowych metod ochrony przed zakażeniem. Pamiętaj też o dystansie społecznym oraz odkażaniu dłoni.

W weekendy w centrach handlowych oraz marketach pojawia się zdecydowanie więcej osób niż w dni powszednie. Dlatego wzmożone kontrole ze strony policjantów trwają. Funkcjonariusze także w ten weekend będą zwracać uwagę na obowiązek zachowania dystansu, a także zasłaniania nosa oraz ust w pomieszczeniach. Policyjne kontrole zauważymy w miejscach, w których najczęściej dochodzi do naruszania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Policjanci apelują o rozsądek, ale także przestrzegają. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją złamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku zgłoszeń oraz gdy podczas służby zaobserwują sytuacje, w których dochodzi do łamania prawa w tym zakresie. Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 

 • 3
 • 1
 • 4
 • 0
 • 1
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 34 minut temu
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…