piątek 10.07.2020

Imieniny: Olafa Witalisa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

02.11. 2018

Po dwóch latach nieobecności Kresowiaków na deskach sceny GOKu w Malczycach, mogliśmy w końcu ujrzeć długo oczekiwane koncerty wraz z oprawą taneczną.

Moc czarów podniosły bajeczne stroje ludowe młodzieży oraz chwytający za serce repertuar solistów i zespołów.

Imprezę prowadziła wspaniała Aurelia Sobczak, natomiast przybyłych gości powitał bardzo interesujący wykład pt. „Świat Kresów” w wykonaniu Tomasza Kuby Kozłowskiego.

Koncert odbył się pod patronatem członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego oraz Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy.

W koncercie wystąpili:

  1. Zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” z Koziatynia, zrzeszający uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu na Podolu.
  2. Zespół wokalny „Podolskie świderki” z Koziatynia, założony w 2011 r. przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Koziatyniu na Podolu.
  3. Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
  4. Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś} Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r.
  5. Tomasz Kuba Kozłowski – autor – koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego – autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
  6. Olga Kamińska – solistka z Kobrynia (Białoruś) ma za sobą udział w licznych imprezach i festiwalach.

 Gmina Malczyce / fot. Krzysztof Słobodzian

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

wisokowy skomentował/a Długa w Szczepanowie w trakcie remontu
Co ty bredzisz drozd droga u burmistrza wyszła dwa razy taniej, chyba u ciebie w głowie dwa razy tyl...
Kasztanowa jest drogą powiatową i do starosty po prośbie zapraszamy
Czyli co? Teraz inni w rynku nie popularni bo sie odwazyli odezwac, ogródków Dom Kultury i Burmistrz...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…