poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
Polsko - niemieckie spotkanie w Malczycach

Polsko - niemieckie spotkanie w Malczycach

05.12. 2018

23 lutego br. wójt gminy Malczyce, Piotr Frankowski podpisał umowę współpracy z burmistrzem niemieckiej gminy Großharthau, Jensem Krauße.

Dzisiaj 35-osobowa grupa z Niemiec odwiedziła Malczyce. Burmistrz Jens Krauße, wraz z zarządem gminy oraz mieszkańcami, przyjechali z kolejną wizytą partnerską.

Gminny Ośrodek Kultury im. Stanisława Władysława Reymonta w Malczycach, wspólnie z gminą oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska, przygotowali gościom uroczyste powitanie.

Spotkanie zainaugurował włodarz gminy Malczyce, który powitał gości w języku niemieckim. Z kolei uczennice Szkoły Podstawowej, także w j. niemieckim, przedstawiły krótką historię gminy Malczyce oraz powiatu średzkiego. Następnie chór szkolny zaśpiewał kolędy.

Po uroczystej akademii na niemieckich partnerów czekały upominki. Oczywiście nie zabrakło prezentów i od nich, a burmistrz Jens Krauße, wspólnie z tłumaczką - nauczycielką j. niemieckiego Danutą Kramek, podziękował za wspaniałe przywitanie i akademię, którą oglądał ze łzami w oczach  – uczniowie dobrze mówią w j. niemieckim, moje polskie słownictwo ogranicza się do słówek związanych z jedzeniem i piciem - żartował i podkreślił, że cieszy go fakt , iż na krótką chwilę znowu udało mu się odwiedzić Malczyce. Pogratulował także Piotrowi Frankowskiemu wyboru na następną kadencję.

Po oficjalnej części zaproszono gości na poczęstunek.

(kb) / foto. i wideo: kb

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Witam, nigdy nie pisze komentarzy ale bardzo irytuje mnie to że nasza wioska jest jawnie gorzej traktowana przez władze. Chociażby wójt zrobił darmowa komunikację aby można było pojechać do ośrodka natomiast my nie mamy żadnej możliwości... Apeluje wohcie proszę o nas też dbać i również zrobić takie kursy... Może mogłaby gazeta o tym napisać?

This comment was minimized by the moderator on the site

poproszę o wykaz wspólnych działań, co gminy robią prócz serdeczności i prezentów, bardzo proszę!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację