piątek 05.06.2020

Imieniny: Bonifacego Waltera

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ponad 500 osób kupiło cegiełki na koncert Eleni w Osieku

Ponad 500 osób kupiło cegiełki na koncert Eleni w Osieku

28.01. 2019

Eleni, to polska piosenkarka pochodzenia greckiego, która odwiedziła nasz powiat już kolejny raz. W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z artystką w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Osieku.

Pomimo mrozu frekwencja dopisała, a kościół „pękał w szwach”. Organizatorzy podkreślają swój zachwyt wspaniałym głosem wokalistki, zaskakującą frekwencją i wyjątkowymi wspomnieniami. Na kolędowanie do świątyni przybyło ponad 500 osób, a dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na remont kościelnych organów.

Wszyscy uczestnicy spotkania z niecierpliwością wyczekiwali, aż przed ołtarzem pojawi się piosenkarka. - Witam serdecznie. Jest mi ogromnie miło, że spędzimy ten czas wszyscy razem i myślę, że będzie to spotkanie, na którym po prostu zaśpiewamy wszystkie nasze piękne polskie kolędy i pastorałki na chwałę Pana. Zanim oczywiście zaśpiewam kolędę, chciałabym przedstawić mojego muzyka, który będzie mi towarzyszył, to Aleksander Białous. Oczywiście jest z nami Kostasa Tzokas, nasz menadżer oraz członek zespołu, który gra na greckim instrumencie strunowym buzuki. Witam serdecznie księdza biskupa Ignacego Deca, bardzo się cieszę, że ponownie ks. biskup przyjechał na koncert i wspólnie zaśpiewamy kolędy  – przywitała zebranych Eleni.

- Wigilia... czym jest wigilia? To wielkie oczekiwanie, to bliźnich umiłowanie, to piękne rodzin zbratanie, to wspólne kolęd śpiewanie...  – tymi słowami rozpoczęła swój występ artystka. 

Wspólnie z piosenkarką zaśpiewano między innymi kolędy takie jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy Śliczna Panna”... oraz pastorałki napisane między innymi przez Kostasa.

- Zachwyt i zadowolenie uczestników spotkania słychać do dziś. Wspólne kolędowanie pozwoliło nam wspomnieć czas świąteczny, spędzony z bliskimi oraz w zadumie posłuchać najpiękniejszych kolęd  - podsumowuje koncert Aneta Zychla, sołtys wsi Osiek.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A ja nie posłałam dziecka do przedszkola nie z obawy o wirusa ale z obawy o nadgorliwość, w przestrz...
Tylko czy żłobki i przedszkola na terenie gminy naprawdę przestrzegają procedur? Czy tylko w trakcie...
juszczyniak skomentował/a Napaść w Juszczynie
wiele osob korzystalo ze spacerow w naszym lesie,mlodzi z dziecmi,starsi dla zdrowia z kijkami,samot...
Obiektywnie skomentował/a Strach wśród rodziców przedszkolaków
Teraz w trakcie epidemii panika, że gorączkuje? A jak parę miesięcy wcześniej rodzice wręcz "wypycha...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…