poniedziałek 10.08.2020

Imieniny: Bogdana Borysa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ponowna decyzja Rady Miejskiej ws. pomocy finansowej dla Powiatu na odkup szpitala powiatowego

Ponowna decyzja Rady Miejskiej ws. pomocy finansowej dla Powiatu na odkup szpitala powiatowego

30.08. 2019

Na sesji średzkiej Rady Miejskiej 29 sierpnia, z inicjatywy burmistrza Adama Rucińskiego, radni rozszerzyli porządek obradi jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia woli udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na poziomie 30% wkładu własnego netto na dokonanie transakcji odkupu nieruchomości dawnego szpitala powiatowego w drugiej licytacji zaplanowanej na 13 września, po cenie obniżonej przez syndyka o 20% w stosunku do pierwszego przetargu z 13 maja br. (poniżej treść uchwały z uzasadnieniem).

W ocenie Rady Miejskiej solidarna współpraca wszystkich samorządów z terenu powiatu średzkiego w procesie reaktywacji szpitala powiatowego leży w interesie mieszkańców powiatu, dlatego liderem tego projektu musi być samorząd powiatowy i to na samorządzie powiatowym tj. na Staroście, Zarządzie i Radzie Powiatu ciąży wiodąca i szczególna odpowiedzialność za skuteczność działań i powodzenie całego projektu oraz jego sfinansowanie. Działania Powiatu Średzkiego zmierzające do tego celu powinny być realizowane ze wsparciem finansowym wszystkich pięciu gmin z terenu powiatu średzkiego, a póki co tak nie jest.

Ponowna uchwała Rady Miejskiej stanowi potwierdzenie zrozumienia wagi wyzwania i dowód zaangażowania władz Gminy Środa Śląska w proces reaktywacji dawnego szpitala powiatowego i jednocześnie powinna stanowić zachętę dla innych gmin z terenu powiatu średzkiego do podjęcia konkretnych decyzji i działań zmierzających do stosownego wsparcia finansowego Powiatu Średzkiego w procesie jak najszybszego przywrócenia działalności szpitala powiatowego.

Pierwsza uchwala Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej w sprawie wyrażenia woli udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Średzkiemu na poziomie 30% wkładu własnego netto na dokonanie transakcji odkupu nieruchomości dawnego szpitala powiatowego została podjęta przez radnych miejskich 26 kwietnia br., ale do pierwszego przetargu na odkup szpitala powiatowego w dniu 13 maja nikt nie przystąpił.

Informacja Gminy Środa Śląska

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Po co odkupywać, aby biznes zrobić jak poprzednio i taniej sprzedać? Przecież w 2012 wówczas staroście marzyła się budowa nowego szpitala, a teraz jak piastuje już "teke" wice to zadowala się odkupem?! :-) :-) :-)
Ot, punkt widzenia zależny od punktu siedzenia

This comment was minimized by the moderator on the site

Włodarze średzcy od 2012 r za sprzedaż szpitala dawno powinni trafić na Kleczkowską .

This comment was minimized by the moderator on the site

Co chwilę mydlą ludziom oczy że chcą odkupić szpital który to już raz

This comment was minimized by the moderator on the site

DO SZPITALA DO JAWORA .PODATKI .SAMI BIORĄ DO ŚRODY .GDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ ??????.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

A kto wydał zarządzenie żeby na ŁAŃCUCH zamknąć furtkę na stadion,żeby od ulicy górnej nie można był...
A pieniądze z Unii to braliście i bierzecie.Eksport do Francji,kierowcy na Tiry,na winobranie ,ale F...
Tyś jest żołnierz Polski, którego Bóg uratował z toni, abyś nadal walczył za Ojczyznę.
Nikt nie przebije biedronki

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…