Podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trafił do aresztu
Policjanci pionu kryminalnego średzkiej policji zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu legnickiego podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Realizując czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanemu szeregu zarzutów. Dotyczą one m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uczynienia z przestępczego procederu stałego źródła dochodu.
W toku prowadzonych czynności śledczy ujawnili również broń palną posiadaną bez wymaganego zezwolenia.
Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec 44-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Źródło: mł. asp. Katarzyna Radoń
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej
Podziel się w społecznościach
Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343








