Wydrukuj tę stronę
Powiatowe Zawody Wędkarskie - oto zwycięzcy!

Powiatowe Zawody Wędkarskie - oto zwycięzcy!

26.06. 2018

W niedzielny, nieco chłodny i deszczowy poranek uczestniczyliśmy w powiatowych zawodach wędkarskich zorganizowanych na zalewie w Prężycach przez koło PZW "Okoń" z Miękini.

 

W zmaganiach udział brały koła wędkarskie Środa Śląska, Malczyce, Udanin, Miękinia. Łącznie 60 wędkarzy. 

Każdy uczestnik wyposażony we własny ekwipunek, po losowaniu zasiadł na swoim stanowisku i w pełnym skupieniu rozpoczął "łowy". Zasady jakie obowiązywały uczestników, to połów na jeden spławik, przy dobrowolnej zanęcie i przynęcie. Pod uwagę sędziów brana była waga wszystkich złowionych ryb oraz długość największej.

Na uczestników oraz zaproszonych gości czekał poczęstunek, grillowana kiełbasa, kurczak, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz ciepła grochówka, co pozwoliło zregenerować siły po zawodach i się rozgrzać. Na bardziej spragnionych czekała ciepła kawa, herbata, napoje oraz  "okoniówka". 

Niestety, nie wszystkim udało się wytrwać do końca zawodów. Jeden z wędkarzy, w związku z problemami zdrowotnymi, musiał zrezygnować z dalszego uczestnictwa. Zostało wezwane pogotowie, które zdecydowało, by zabrać go do szpitala. Życzymy dużo zdrowia oraz możliwości rywalizacji w następnych zawodach. Pomimo tego zdarzenia zawody przeprowadzono do końca.

Sędziowie po zważeniu i dokładnym podliczeniu wyników ogłosili:

Wyniki grupowe

  1. Środa Śląska z wagą 24 470 g
  2. Miękinia z wagą 20 820 g
  3. Malczyce z wagą 18 150 g
  4. Udanin z wagą 15 565 g

Kategoria indywidualna

  1. Migacz Jarosław z rybą o wadze 4 480 g
  2. Buczak Tadeusz z rybą o wadze 4 080 g
  3. Bączyński Tomaszz ryba o wadze 3 460 g

      Największą rybę złowił Buczak Tadeusz (leszcz, waga 2 160 g, długość 58 cm).

Sędziowie postanowili obdarować wyróżnieniem i nagrodą ufundowaną przez sklep zoologiczny p. Jacka Mikity ze Środy Śląskiej , jak podkreślono jednego "rodzynka", panią Iwonę Olchwę, która reprezentowała koło w Malczycach

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a organizatorzy dziękują uczestnikom i gościom za przybycie.  

(kb) fot. kb

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ