Pożar w Szczepanowie. Spaliło się ok. 19tys. piskląt

Pożar w Szczepanowie. Spaliło się ok. 19tys. piskląt

08.06. 2018

Wczoraj przed godziną 19:00 w Szczepanowie zapalił się obiekt, w którym hodowany był drób.

 

7 czerwca, około godziny 18:50 straż pożarna w Środzie Śl. otrzymała zgłoszenie o pożarze w fermie drobiu przy ulicy Lipnickiej w Szczepanowie.

Początkowo zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej, na miejscu okazało się, że jest potrzebna pomoc kolejnych, więc wezwano jednostki OSP z powiatu  średzkiego, a także z powiatu legnickiego - OSP Ruja i OSP Kunice. Na miejscu było również pogotowie energetyczne i policja.

- Był to pożar częściowo ukryty, który wybuchł na poddaszu kurnika, był ciężki do zlokalizowania, ponieważ poszycia dachowe przykrywała blacha. Strażacy rozebrali konstrukcję, aby dostać się do źródła zapłonu. Podano prądy wodne. Na miejsce dowożona była woda - informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Zniszczeniu uległ budynek (80 m długości, 20 m szerokości i 4m wysokości) oraz pomieszanie gospodarcze. W kurniku znajdowało się około 19 tys. młodych piskląt przywiezionych tego dnia około godziny 15:00, niestety uratowano około 10 sztuk. Przyczyna pożaru jest ustalana.

(kb) fot. km

20180607 202416

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację