sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Problem komunikacyjny w Wilkszynie

Problem komunikacyjny w Wilkszynie

24.07. 2019

Mieszkańcy Wilkszyna borykają się z uciążliwym problemem komunikacyjnym. Dolnośląskie Linie Autobusowe zamieściły na swojej stronie internetowej informację o przejęciu linii autobusowych od Operatora firmy Warbus.

Zgodnie z wytycznymi Wydziału Transportu Urzędu Miasta Wrocławia niektóre z nich zmieniły swoje trasy, w tym przewóz numer 923, który zapewniał połączenie z Leśnicą. Miało to być ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Maślic.

Nowa trasa prowadzi w kierunku wrocławskiego stadionu. Żeby dostać się do Leśnicy,  mieszkańcy muszą jechać przez ul. Królewiecką, by tam przesiąść się w tramwaj nr 31, który i tak po chwili zmieniają na inny. Mogą też wysiąść  na skrzyżowaniu na Stabłowicach, z którego odjeżdża autobus nr 101, jednak nie jest on zsynchronizowany z liną 923 i konieczne jest odczekanie około 40 minut na jego przyjazd. Problemem nie jest wyłącznie czas, który trzeba poświęcić, aby dostać się do części miasta oddalonej o zaledwie 8 kilometrów, ale także wyższe ceny biletów.

Kierowcy autobusów także nie kryją niezadowolenia. Skarżą się na ogromne korki, szczególnie przed przejazdem kolejowym na ulicy Królewieckiej. Pojazdy są opóźnione, a problem dodatkowo nasili się podczas trwania roku szkolnego. Dzieci z Wilkszyna, Brzezinki i Pisarzowic będą dojeżdżały do szkoły o wiele dłużej, co będzie dla nich męczące.

W Leśnicy znajduje się przychodnia, do której pozapisywali się okoliczni mieszkańcy. Dostęp do lekarza będzie utrudniony, co może się okazać niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych, które nie poruszają się samochodami. Dotyczy to także korzystania z usług bankowych, robienia zakupów w większych sklepach czy na targowisku oraz korzystania ze stacji kolejowej, dzięki której można było szybko dostać się do urzędów we Wrocławiu, Miękini oraz w Środzie Śląskiej.

Jak twierdzą mieszkańcy, działania podejmowane w tej sprawie, także przez sołectwo, radnych i władze gminy Miękinia, do tej pory nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

(js) / fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (13)

This comment was minimized by the moderator on the site

Do Ani i Marka : Jak słusznie wielu komentujących zauważyło zmiana nastąpiła teraz, a nie 10 lat temu! My jako mieszkańcy, kupując działki w Wilkszynie wiedzieliśmy dobrze jaka jest infrastruktura i na to się zgadzaliśmy osiedlając się tu. Zmiana trasy 923 ma "zrobić dobrze" tylko i wyłącznie mieszkańcom Maślic, którzy nie mogą się wydostać z osiedla. Poniewaz nie dało sie zwiększyć częstotliwości kursowania obecnych linii, pociągnięto tak...

Do Ani i Marka : Jak słusznie wielu komentujących zauważyło zmiana nastąpiła teraz, a nie 10 lat temu! My jako mieszkańcy, kupując działki w Wilkszynie wiedzieliśmy dobrze jaka jest infrastruktura i na to się zgadzaliśmy osiedlając się tu. Zmiana trasy 923 ma "zrobić dobrze" tylko i wyłącznie mieszkańcom Maślic, którzy nie mogą się wydostać z osiedla. Poniewaz nie dało sie zwiększyć częstotliwości kursowania obecnych linii, pociągnięto tak 923 z Wilkszyna. Dla nas jest to trasa donikąd. Mam tylko nadzieję że wójt i radni coś z tym zrobią.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie o co się tutaj tak rzucacie, każdy kto kupował ziemię w Wilkszynie miał świadomość, że jest to powiat średzki, chyba, że do niektórych to nie dociera. Gmina Miękina nie leży w granicach administracyjnych Wrocławia, to że w ogóle jest jakiś autobus to ich dobra wola. Nawet taxi do Wilkszyna jest poza strefą i lecą na innym cenniku niż na przykład do Długołęki

This comment was minimized by the moderator on the site

Zgadzam się z opinią Magdy i Zo w 100%.
Nie rozumiem po co komentarze typu : trzeba było kupić gdzieś indziej mieszkanie czy dom.
Nikt nie jest wstanie przewidzieć co będzie za kilka lat.

This comment was minimized by the moderator on the site

PORAŻKA, i nic więcej w tym temacie.Dzisiaj autobus 923 dojechał na przystanek Wilkszyn-Polna z 25 minutowym opóżnieniem w okresie wakacyjnym i w godzinach poza szczytem tj.11.

This comment was minimized by the moderator on the site

Komentarze typu 'widziały galy co brały' oraz 'trzeba było w Leśnicy zamieszkać' są zupełnie nie na miejscu. Mieszkamy w Wilkszynie od wielu lat i taka durna zmiana komunikacyjna jest dopiero teraz. Dlatego zupełnie nie rozumiem Państwa argumentów. Niestety człowiek nie jest w stanie przewidzieć co będzie za 10 lat. Wprowadzając się do Wilkszyna wiedzieliśmy co mamy i nikt nie narzekał, a że po wielu latach wprowadził idiodyczne...

Komentarze typu 'widziały galy co brały' oraz 'trzeba było w Leśnicy zamieszkać' są zupełnie nie na miejscu. Mieszkamy w Wilkszynie od wielu lat i taka durna zmiana komunikacyjna jest dopiero teraz. Dlatego zupełnie nie rozumiem Państwa argumentów. Niestety człowiek nie jest w stanie przewidzieć co będzie za 10 lat. Wprowadzając się do Wilkszyna wiedzieliśmy co mamy i nikt nie narzekał, a że po wielu latach wprowadził idiodyczne 'usprawnienia' to chyba możemy wyrazić swoje niezadowolenie i walczyć o to, żeby i starsi i baaaardzo wielu młodych ludzi miało dobry dojazd do Leśnicy - bo taka właśnie jest potrzeba

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Tylko jęczenie i marudzenie. "Starych" mieszkańców Wilkszyna jest tak niewilelu, koło 80% są to ludzie mieszkający od 10 lat. Widziały gały co brały. Nigdy Wilkszyn nie był skomunikowany, nigdy nie miał szkoły ani wielkich sklepów. Wszyscy wiedzieli że są korki na KAŻDYM wyjeździe z miejscowości. Trzeba było się zastanowić 2x zanim się przeniosło do miejscowości bez infrastruktury naiwnie licząc że coś się zmieni. Zastanówcie się zanim...

Tylko jęczenie i marudzenie. "Starych" mieszkańców Wilkszyna jest tak niewilelu, koło 80% są to ludzie mieszkający od 10 lat. Widziały gały co brały. Nigdy Wilkszyn nie był skomunikowany, nigdy nie miał szkoły ani wielkich sklepów. Wszyscy wiedzieli że są korki na KAŻDYM wyjeździe z miejscowości. Trzeba było się zastanowić 2x zanim się przeniosło do miejscowości bez infrastruktury naiwnie licząc że coś się zmieni. Zastanówcie się zanim zaczniecie marudzić.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Poprzednio 923 według rozkładu jechał 12 minut. Jeździł jak w zegarku bo na trasie nie ma żadnych korków. W tej chwili według rozkładu jedzie 20 min. W drugim dniu kursowania trasę od stadionu do Wilkszyna pokonał w 43 minuty. Nie ma szansy aby jechał punktualnie bo Królewiecka to korek i szlaban na Praczach. Nawet skomunikowanie 923 z tramwajem 31 nic nie da przez korki. Przed tą zmianą rozmawiałem z urzędnikiem wydziale komunikacyjnym...

Poprzednio 923 według rozkładu jechał 12 minut. Jeździł jak w zegarku bo na trasie nie ma żadnych korków. W tej chwili według rozkładu jedzie 20 min. W drugim dniu kursowania trasę od stadionu do Wilkszyna pokonał w 43 minuty. Nie ma szansy aby jechał punktualnie bo Królewiecka to korek i szlaban na Praczach. Nawet skomunikowanie 923 z tramwajem 31 nic nie da przez korki. Przed tą zmianą rozmawiałem z urzędnikiem wydziale komunikacyjnym Wrocławia o tej zmianie. Dowiedziałem się że jest to realizacja postulatów mieszkańców Pracz i ul.Królewieckiej i prezydenta Wrocławia który musi dbać o mieszkańców Wrocławia. a nie Wilkszyna. Możemy się cieszyć że autobus z miasta jeździ do Wilkszyna bo mógłby jeździć do Marszowic. Jak gmina Miękinia dołoży się do autobusu to będzie jeździć tam gdzie chcemy. To był cytat wypowiedzi urzędnika. Tylko od wójta zależy jak będzie jeździć 923 , widocznie mu nie zależy wszystkie argumenty powinny mu być znane więc widocznie nie chce w tej sprawie nic zrobić.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Nie jest do końca tak jak Pan mówi. Linia 923 kursuje w wyniku porozumienia zawartego przez Wrocław i Gminę Miękinia w czerwcu tego roku. Tam są określone trasy i poziomy partycypacji w kosztach linii. Wójt Gminy Miękinia to podpisał.

This comment was minimized by the moderator on the site

Leśnica dla mieszkańców Wilkszyna - to przychodnie, lekarze, rehabilitacja, apteki, banki, sklepy, szkoła i przedszkole,
miejsca pracy, komunikacja z Wrocławiem, Środą Śląską i Miękinią. Dlaczego nam zabrano.
Wysiadamy na pustym placu pod stadionem.

This comment was minimized by the moderator on the site

To trzeba było tam kupić mieszkanie a nie liczyć na linie autobusowe.

This comment was minimized by the moderator on the site

Beznadzieja. Powrót do domu to jakiś koszmar. Trzeba kombinować jak tu dojechać do stadionu i zdążyć na 923...bo jak się nie zdąży to następny jest za 30minut albo są godziny że jest co 1,5 godz.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciekawe komu zależało na zmianie trasy autobusu 923? czyje to dzieci muszą dojechać właśnie tym autobusem? bo jeśli chodzi o osoby starsze to nic nie wnosi zmiana trasy wręcz przeciwnie. Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i autobus powróci na dawną linie albo pojawi się inna propozycja.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jest jeszcze możliwość przesiadki na Marszowicach na 123. W przypadku braku spóźnienia 923 i 123 podróż z Wilkszyna do Leśnicy trwa około 25 min.
Ogólnie zmiana trasy tej linii to jakaś porażka.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Gość skomentował/a Napaść w Juszczynie
Na jakiej podstawie mają odnaleźć tego człowieka? W lesie kamer brak, a na podstawie samego opisu ja...
Dobrze mówisz!
Weź najpierw poczytaj jakie są liczby zmarłych , ile zmarli mają lat (średnia 79 ) i jakie mieli cho...
No to cię teraz zaskoczę spryciarzu:-) zaszczepisz się bo od 15 r nasz długopis podpisał obowiązek s...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…