Wydrukuj tę stronę
Przedstawicielka gminy Kostomłoty na gali konkursu "Sołtys Roku"

Przedstawicielka gminy Kostomłoty na gali konkursu "Sołtys Roku"

23.03. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Uroczysta gala finałowa w ramach konkursu Sołtys Roku 2017, podczas której Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak nagrodził zwycięzców, zgromadziła blisko 100 sołtysów z Dolnego Śląska, wśród nich znalazła się przedstawicielka gminy Kostomłoty, Aneta Zychla z Osieka.

 

Co roku gminy biorące udział w konkursie nominują sołtysów i przedkładając stosowne dokumenty do biura wojewody, uzasadniają swój wybór. Osiągnięcia sołtysa, to również osiągnięcia jego współpracowników, czyli rady sołeckiej, rady parafialnej, radnego i aktywnych lokalnie mieszkańców, bez wsparcia idea samorządności wiejskiej nie istnieje.

W tym roku uznano, że nominacja przedstawiciela Osieka obok podkreślenia znaczenia pracy, jaką jest praca społeczna to podziękowanie za aktywizację mieszkańców, wspieranie samorządu lokalnego w organizacji uroczystości gminnych oraz stymulowanie rozwoju kulturalnego poprzez inicjowanie koncertów gwiazd muzyki polskiej (Tercet Egzotyczny, Pectus) oraz wspieranie i kultywowanie tradycji muzyki kresowej „Koncert na kresową nutę”, nie zapominając również o muzyce klasycznej.

Dziękujemy w imieniu samorządu i społeczności gminnej.

(gk) fot. ug