Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Przedszkolaki odwiedzają Sąd Rejonowy w Środzie Śl.

Przedszkolaki odwiedzają Sąd Rejonowy w Środzie Śl.

20.03. 2018

16 marca dzieci z grupy Rybki i Misie z Przedszkola Publicznego nr 1 udały się na niecodzienną wycieczkę do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej.

 

Dzięki uprzejmości dyrektor Sądu – Pani Agnieszki Szwarc oraz Prezes Sądu – Pani Beaty Michurskiej-Gruszczyńskiej przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem sali sądowej, a także uzyskały informacje odnośnie zadań, jakimi zajmuje się ta instytucja.

Sędzia – Pani Beata Michurska-Gruszczyńska przedstawiła dzieciom strój urzędowy wykorzystywany w pracy (toga i łańcuch sędziowski) oraz wskazała na istotne elementy związane z wyposażeniem sali sądowej (m.in. godło).

Przedszkolaki odwiedziły też „niebieski pokój”, czyli przyjazny pokój przesłuchań, w którym dziecko występujące w roli świadka czuje się bardziej komfortowo niż na sali rozpraw, jak również miały okazję zobaczyć celę, w której przebywają niebezpieczne osoby zanim zostaną doprowadzone na rozprawę.

Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka i jeszcze raz serdecznie dziękują Pani dyrektor i Pani prezes Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej za to miłe spotkanie i za przybliżenie im roli, jaką pełnią sądy w naszym kraju.

Małgorzata Raszewska

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ludzie otrząśnijcie się.
Przelew już poszedł. Zdrówka ...
Wystarczy, że przejdę na drugą stronę ulicy i już jestem w Lidlu. Hip hip hura ...
Hej, ale to ten mostek to starosty jest bo tam rzeka plynie panstwowa

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…