wtorek 07.07.2020

Imieniny: Benedykta Cyryla

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Przelew z Irlandii na polskie konto – wszystko, co musisz wiedzieć

Przelew z Irlandii na polskie konto – wszystko, co musisz wiedzieć

Najwięcej polskich emigrantów znalazło swój nowy dom na Wyspach – w Wielkiej Brytanii i w Irlandii. Do wyjazdu zachęciła ich perspektywa wysokich zarobków i lepszych standardów życia. Polska emigracja na Zielonej Wyspie jest tak liczna, że obecnie Polacy stanowią tam drugą co do wielkości grupę etniczną. Osoby mieszkające w Irlandii nierzadko wspierają finansowo rodzinę mieszkającą w kraju nad Wisłą. Wielu emigrantów może zastanawiać się więc, jak tanio przesłać pieniądze do Polski. Ważne są dla nich też informacje o tym, jakie dane okażą się potrzebne do nadania przekazu. Co zatem należy wiedzieć, gdy zamierza się wysyłać przelewy z Irlandii do Polski?

Konto bankowe – niezbędne do wysłania pieniędzy

Zanim zacznie się zlecać przekazy międzynarodowe, trzeba otworzyć rachunek w jednym z irlandzkich banków. Jeżeli jeszcze się go nie posiada, należy zrobić to jak najszybciej. Konto bankowe w Irlandii to nie tylko sposób na przechowywanie środków i nadawanie przelewów, ale też przepustka do uzyskania karty płatniczej, wzięcie kredytu czy skorzystania z ubezpieczenia. Konto bankowe za granicą jest również niezbędne do tego, by nadać przelew z Irlandii do Polski. Jak zrobić to najkorzystniej? Aby to sprawdzić, należy poznać kilka kluczowych informacji o przekazach zagranicznych.

 

Przelewy SEPA – tylko dla operacji w euro

Wszystkie banki w strefie Euro – także te prowadzone w Irlandii czy w Polsce – współuczestniczą w systemie SEPA, czyli Single Euro Payments Area. Wspomniany system umożliwia wykonywanie przelewów zagranicznych do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Takie operacje są znacznie tańsze i w wielu przypadkach szybsze niż przekazy SWIFT. Wykonuje się je jednak wyłącznie w jednej walucie – euro.

 

Niekorzystne przewalutowanie przelewów bankowych

Zlecając przelewy z Irlandii do Polski, można wysłać pieniądze na konto walutowe prowadzone w rodzimym kraju. Unika się w ten sposób niezbyt opłacalnego przewalutowania po kursie bankowym. Chociaż koszt takiego przelewu nie jest wysoki, bank odbiorcy w Polsce pobiera z wpłaconej kwoty niemałą prowizję za przyjęcie środków. Przed nadaniem przekazu warto porównać opłaty nakładane w poszczególnych instytucjach.

Przelew z Irlandii do Polski można wykonać też na konto złotówkowe. Wówczas trzeba liczyć się z koniecznością przewalutowania euro na złotówki. Zwykle odbywa się to po kursie bankowym, znacznie mniej korzystnym niż w kantorach. Co więcej, w przypadku takich operacji nigdy do końca nie wie się, ile pieniędzy otrzyma się w złotówkach. Do prowizji banku za przewalutowanie dochodzi zmienny kurs. Przy większych kwotach można więc stracić sporo pieniędzy.

 

Przelewy w firmach pośredniczących – najkorzystniejszy sposób na przesyłanie pieniędzy z Irlandii do Polski

Oprócz banków i kantorów internetowych (oferujących atrakcyjne kursy, lecz nakładających wysokie opłaty) przelewy z Irlandii do Polski uda się zlecić również za pośrednictwem pozabankowych firm wyspecjalizowanych w tego typu operacjach. Tacy operatorzy proponują stabilne, opłacalne kursy wymiany, realizację przekazu na dowolne konto i niskie opłaty za obsługę transakcji. Na rynku działa sporo firm pośredniczących w przekazach zagranicznych, dlatego przy wyborze konkretnej oferty należy uwzględnić kilka czynników. Najważniejszymi z nich są kurs wymiany, opłaty za zlecony przelew z Irlandii do Polski, szybkość realizacji, bezpieczeństwo środków, opinie o firmie oraz możliwość płatności kartą.

 

Tani przelew z Irlandii zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-irlandii-do-polski. Pierwszy przekaz jest darmowy. Każdy kolejny w opcji standard kosztuje mniej niż 5 zł. Co dziesiąty przelew również będzie za darmo. Pieniądze mogą trafić do odbiorcy tego samego dnia lub – w opcji przyspieszonej – nawet w 10 minut.

 

Niezależnie, czy planujesz wysłać pieniądze rodzinie, opłacić rachunki w kraju albo zasilić konto oszczędnościowe, zanim zdecydujesz się na nadanie przekazu, załóż konto w lokalnym banku. Musisz też wiedzieć, że przelew z Irlandii do Polski w firmie pośredniczącej będzie bardziej opłacalną alternatywą dla usług dla tradycyjnych banków i kantorów internetowych. Wybierając ofertę pośrednika, zwróć uwagę na proponowany kurs, obowiązujące opłaty oraz czas i bezpieczeństwo realizacji przekazu. Wówczas środki bez problemów trafią na wskazane konto, a Ty nie stracisz na przesyłaniu euro do Polski.

 

 

Artykuł sponsorowany.

 

 
Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Jeden sfrustrowany głupek pisze a nikt tego nie czyta.Po co to redakcji.
Linia 302 jest tylko nieczynna (chodzą plotki o reaktywacji po uruchomieniu żeglugi na Odrze) Natomi...
Wolność w internecie! Wolność w internecie!
Dobrymi intencjami piekło wybrukowane. Oby nie skończyło się, jak z intencjami rady miejskiej w Środ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…