niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Rafał Fronia

"Przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy"

17.04. 2019

Spotkanie, w którym niedawno uczestniczyliśmy było niewątpliwie pełne wrażeń i emocji. Opowiadane historie powodowały dreszcze na ciele, a prezentowane widoki sprawiały, że chyba każdy uczestnik zamarzył o dalekich wyprawach. Jednak do tych miejsc, o których była mowa, docierają jedynie najodważniejsi.

Na spotkaniu autorskim zorganizowanym 12 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini - Rafał Fronia, podróżnik, maratończyk i doświadczony himalaista opowiadał m.in. o ciekawostkach, a także chwilach grozy, które spotkały go podczas dalekich wypraw.

Te historie opisane zostały szczegółowo w jego kolejnej książce zatytułowanej „Anatomia góry”. - To pełne opisy wypraw w Andach, Pamirze, Himalajach i Karakorum. To szaleńcze przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy. A wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów – czytamy w opisie książki.

Rafał Fronia okazał się być także wspaniałym mówcą. - Myślę, że przeniesiecie się na szczyty ośmiotysięczników bez wychodzenia z domu - mówił z przekonaniem. Bardzo ciekawie opowiadał o sposobach zwalczania stresu, o wydarzeniach niebezpiecznych i o chwilach przemyśleń. Jak wspomniał, każda wyprawa niesie za sobą postanowienie zmiany, jedni przestają palić, inni więcej czasu poświęcać bliskim i tak od największych do najmniejszych... On np. podczas jednej z wypraw postanowił przestać pić Cappuccino, które teraz jego zdaniem smakuje okropnie, a wcześniej nielubiane Expresso ceni sobie ogromnie. Może to wydawać się zabawne, ale w tym wszystkim zapewne nie chodzi o to co sobie postanowimy, a o umiejętność dotrzymania obietnicy, czyli w tym przypadku bezpiecznego powrotu do swoich bliskich i podjęcia kolejnego wyzwania.

Wyprawa na K2

Jedną z opowieści, jaką usłyszeliśmy podczas spotkania z himalaistą była Narodowa Wyprawa na K2. Jak wspominał, po wielu ciężkich bojach, na początku wspólnie z ekipą, trafił do stolicy Nepalu – Katmandu. Tam po dokonaniu wielu formalności, niewielkim samolotem z najniebezpieczniejszego lotniska wśród gór, trafili do Luki - miasteczka, z którego udali się zdobyć Lhotse. Ze znikomą znajomością języka nepalskiego, którego ilość znanych słów ograniczała się do namaste – czyli dzień dobry, wyruszyli, aby przygotować się do wyprawy na K2...

20 maja 2017 r. o 7:47 czasu nepalskiego, Fronia samotnie zdobył szczyt Lhotse (8516 m n.p.m.), czwartą górę Ziemi...

Zachęcamy do przeczytania publikacji autorstwa pana Rafała, tam na pewno znajdziecie więcej ciekawych historii.

Po spotkaniu był czas na pytania oraz kupno podpisanej przez autora książki „Anatomia Góry”.

(kb)

Zdjęcia http://www.himalaisci.pl/wyprawy/wyprawy-2017/lhotse/relacja-everest-lhotse gdzie znajduje się relacja, fotorelacja z wyprawy.

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dzięki, że podmieniliście fotkę

This comment was minimized by the moderator on the site

Rafał Fronia - super człowiek! Spotkanie w Miękini - rewelacyjne. Warto było przyjechać. Oby więcej takich spotkań. Może Miękinia pokusi się o cykl spotkań z podróżnikami i sportowcami? Kameralna atmosfera i możliwość przeniesienia się do innego świata. UWAGA do Waszego artykułu: jako główne zdjęcie umieściliście Jarka Gawrysiaka, a nie Rafała Fronię.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...
Ty byś chciała żeby Polskie dzieci były głodne. Wy totalni chcecie upodlić Polakow. Czaskalski bie...
A Ty oceniasz mój intelekt! Ha..ha..ha..

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…