Wydrukuj tę stronę
Radni powiatu chcą kupić szpital

Radni powiatu chcą kupić szpital

16.04. 2019

4 kwietnia, na wniosek siedmiu radnych, zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

Radni zebrali się, aby w drodze uchwały wyrazić zgodę na nabycie nieruchomości w rzecz Powiatu Średzkiego. Przedmiotowa nieruchomość to dwie działki zbudowane budynkiem szpitala, zlokalizowane przy ul. Kolejowej 16a w Środzie Śląskiej.

18 marca br. syndyk PCZ. S.A. ogłosił przetarg na te nieruchomości określając cenę wywoławczą na 8,6 mln zł netto (ponad 10,5 mln brutto) i wyznaczając termin składania ofert na 13 maja. Zgodnie z przepisami nabycie nieruchomości powyżej kwoty 100 tys. zł , a także obciążonych ograniczonymi prawami rzeczowymi, wymaga zgody rady. Stąd konieczność podjecie uchwały. Za jej przyjęciem głosowało 16 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Podjęta uchwała ma charakter intencyjny, co oznacza, że daje zarządowi powiatu prawo przystąpienia do procesu przetargowego.

– Nabycie budynku szpitala jest naszym nadrzędnym celem, jednak zrobimy to w odpowiednim momencie za cenę, która pokryje nasze wierzytelności. Przypomnę, że PCZ jest winny Powiatowi prawie 4 mln zł. Kolejnym naszym krokiem będzie reaktywowanie usług medycznych w szpitalu. Już wystąpiliśmy do dyrekcji dolnośląskiego oddziału NFZ z pytaniem czy mamy szanse na kontrakty na usługi, a jeśli tak, to od kiedy i na jakich zasadach – wyjaśnia Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.

(rfp)

4607 DSC8822