środa 19.02.2020

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Remont kościoła w Świętem z dofinansowaniem Ministra, Marszałka i Gminy

Remont kościoła w Świętem z dofinansowaniem Ministra, Marszałka i Gminy

04.07. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Gmina Środa Śląska na wniosek Parafii p. św. Marcina w Świętem dofinansowuje remont elewacji oraz wykonanie izolacji w kościele parafialnym.

Wykonanie remontu elewacji bryły kościoła jest III etapem tej inwestycji, tj. kontynuacją wykonanego w 2016 r. remontu elewacji wieży kościoła oraz remontem elewacji kościoła w części północnej budynku, który miał miejsce w 2018 roku.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania inwestycji z trzech źródeł w tym: Gmina Środa Śląska udzieliła dotacji w kwocie 60 000,00 zł, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków wsparło projekt kwotą 30 000,00 zł oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego przyznał dotację w wysokości 20 000,00 zł. Całkowita wartość projektu to 123 590,00 zł i dzięki staraniom Parafii 89% kosztów tej inwestycji zostanie pokryte ze źródeł zewnętrznych.

Zasadniczym celem projektu jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w obszarze architektury sakralnej miejscowości Święte. Kościół pw. św. Marcina w Świętem jest jednym z najstarszych obiektów architektury sakralnej na terenie gminy. Remont obiektu jest istotny ze względu na pełnienie przez niego ważnej funkcji w rozwoju turystyki na terenie gminy., w szczególności poprzez wykorzystanie położenia wsi Święte na ślężańskim odcinku pieszego szlaku św. Jakuba.

Gmina Środa Śląska popiera inicjatywy mające na celu renowację i zachowanie dziedzictwa kulturowego na jej terenie promując i wspierając takie działania.

Gmina Środa Śląska

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

A po wszystkich remontach skończy tak jak parafia w krynicznie . Ksiadz przeniesiony , z parafi z wielo wiekową historią zrobi się filie parafi chwalimierz ktora powstała w 1993 r A co się da to kuria jeszcz sprzeda !! Tak teraz sie liczą z parafianami !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

To prawda, biskup potraktował parafian z Kryniczna co najmniej niestosownie. Nikt ich nie zapytał, ani wcześniej nie zakomunikował co zamierza zrobić. Nie wziął pod uwagę lepszej kondycji parafii i kościoła, zarówno pod względem finansowym, zadbania kościoła jak i liczby wiernych. Szkoda, ale kasa archidiecezji potrzebna na alimenty i zadośćuczynienia...

This comment was minimized by the moderator on the site

Błąd bo Święte leży na drodze Via regia (wraz z Korczową, Rzeszowem, Krakowem, góra św Anny, Zgorzelcem) a Ślęzańska droga św. Jakuba zaczyna się na śleży i prowadzi przez kostomloty, kulin, chwalimierz a kończy w Środzie gdzie łączy się z Via regia. Dziś mamy drogę 94 i A4 ale w średniowieczu była tylko jedna znana droga która prowadziła właśnie przez świete i środę (które były oddalone od Wrocławia i Legnicy o dzień drogi wozem) a do...

Błąd bo Święte leży na drodze Via regia (wraz z Korczową, Rzeszowem, Krakowem, góra św Anny, Zgorzelcem) a Ślęzańska droga św. Jakuba zaczyna się na śleży i prowadzi przez kostomloty, kulin, chwalimierz a kończy w Środzie gdzie łączy się z Via regia. Dziś mamy drogę 94 i A4 ale w średniowieczu była tylko jedna znana droga która prowadziła właśnie przez świete i środę (które były oddalone od Wrocławia i Legnicy o dzień drogi wozem) a do Wrocławia podróżowało się przez miekinie wojnowice kozanow.

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Serwis

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

 

handlo trans

0001

drewno kominkowe

allago reklama kino Obszar roboczy 1

hydrotech do gazety nowa reklama

panele 5kw

komnet internet

nadania i odbiory 18

stihl

zuk baner

taxi stas