Oferujemy

Reklama na naszej stronie. Więcej informacji uzyskasz klikając w kontakt

Remonty zabytków z dofinansowaniem

Remonty zabytków z dofinansowaniem

21.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W tym roku gmina Miękinia przeznaczy ponad 173 tys. zł na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

Na terenie gminy znajdują się liczne obiekty ujęte w rejestrze zabytków w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Na podstawie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, rokrocznie władze gminy udzielają wsparcia finansowego na ich remont. Dzięki temu udaje się ochronić nasze lokalne dziedzictwo kulturalne i zachować je dla przyszłych pokoleń.

Na majowej i czerwcowej sesji Rada Gminy Miękinia podjęła uchwały o udzieleniu dotacji na łączną wartość 97 746,00 zł. Tym razem dofinansowane zostały prace związane z wykonaniem tynków wewnętrznych i malowaniem ścian w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Miękini w wysokości 73 746,00 zł.

To kontynuacja prac rozpoczętych w roku poprzednim, w trakcie których została wymieniona instalacja elektryczna. Dotacja w wysokości 24 000,00 zł trafi do Wilkszyna na wykonanie I etapu prac renowacyjnych zabytkowych organów w kościele pw. Św. Wawrzyńca.

(gm) fot. ug

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No tak teraz włodarze gminy starają się wykazać jak mogą bo wybory lada moment. Ciekawe czy po zmianie władz też będą tak sprawnie działać? Oj te wybory powinny być co 2 lata to dostaliby wyborcy wszystko :-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację