sobota 30.05.2020

Imieniny: Karola Ferdynanda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Rodzinny festyn w Przedmościu

Rodzinny festyn w Przedmościu

04.07. 2019

W sobotę (29 czerwca) odbył się Festyn Rodzinny w Przedmościu. Pomimo wysokiej temperatury najmłodsi chętnie brali udział w grach i zabawach.

Dzieci uczęszczające na warsztaty kulinarne zorganizowane przez Sołtysa Przedmościa Sabinę Wereszczyńską, przygotowały 15-nasto metrowego szaszłyka, którego można było w częściach zakupić przy stoisku gastronomicznym. W konkursie kulinarnym na najlepsze ciasto Słodki Smak Przedmościa, pod uwagę brane były cztery blachy ciasta. Zwyciężył wypiek pani Małgorzaty Adamko, która otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.

Mężczyźni mieli możliwość rywalizacji w zawodach na ślizg, przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dodatkowo z inicjatywy druha Prezesa Mariusza Nowaka, OSP Brodno przygotowało kurtynę wodną, aby uczestnicy festynu mogli zaznać ochłody.

Różnorodność atrakcji zapewniły przejażdżki samochodami terenowymi Unii Przygody, zamki dmuchane, zumba oraz wieczorna dyskoteka pod chmurką.

– Zabawę uważam za udaną, bawiliśmy się do białego rana – podsumowuje Sabina Wereszczyńska, Sołtys Przedmościa. Serdeczne podziękowania dla sponsorów finansowych i rzeczowych: Stanisława Mroza, Skład Opału Ekogroszek z Komornik, Składbud Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Osiedlowy s.c. Sklep spożywczy Wołowiec E., Jastrzębska J. z Miękini, PHU Office VM Środa Śląska, Alior Bank – oddział w Środzie Śląskiej, Santander Bank – oddział w Środzie Śląskiej – którzy wykazali się hojnością oraz zaangażowaniem. Dzięki ich wsparciu byliśmy w stanie zrealizować nasze plany – dodaje.

– Festyn rodzinny w Przedmościu to inicjatywa Pani Sołtys i Rady Sołeckiej  – komentuje radny Jarosław Czyrniański. – „Szacun dla nich”, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niewątpliwie największą atrakcją był ślizg, zorganizowany przez OSP Brodno. Goście dopisali, dzieci bawiły się wyśmienicie. – dodaje radny. Najważniejsze jest to, że mieszkańcy byli zadowoleni. Bez wątpienia była to udana impreza. – podsumowuje.

Pieniądze zebrane podczas tej imprezy plenerowej zostaną przekazane na zakup drewnianego domku, aby ulepszyć kompleks rekreacyjno-sportowy we wsi Przedmoście.

(um) / fot. kb i um

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Obywatel Radoslaw posiada usprawnienia do poruszenia sie pojazdami w ruchu lądowym Wiekow...
Wstyd i hańba to burmistrz, który nie wie czy trawę w parku kosić.
hej ciekawy, twój wpis nadaje się jako fake news do organów ścigania za pomówienie, hanba i wstyd...
Burmistrz Ruciński ma chyba zdolność reaktywacji, gratuluję sukcesu gminie, radnych i burmistrzowi...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…