sobota 30.05.2020

Imieniny: Karola Ferdynanda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Rzecznik Praw Obywatelskich objął nadzorem sprawę zatrzymania przez policję, Wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego

Rzecznik Praw Obywatelskich objął nadzorem sprawę zatrzymania przez policję, Wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego

19.07. 2019

Sprawa Wójta Piotra Frankowskiego budzi bardzo wiele kontrowersyjnych emocji i jest szeroko komentowana przez mieszkańców. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiadając na pisemnie formowane pytania przez niektórych mieszkańców należy odnieść się do sytuacji.

Podsumowując  sprawę można odnieść wrażenie, że wersja podana przez rzecznika prasowego policji oraz artykuły prasowe powstałe 01.04.2019 r. na podstawie tego komunikatu bardzo różnią się od wersji wynikającej z uzasadnienia przedstawionego formalnie przez policję średzką dotyczącego zarzutów stawianych Piotrowi Frankowskiemu Wójtowi Gminy Malczyce.

Rozwiewa się barwnie przedstawiana opcja przyjazdu policjantów do rzekomej interwencji domowej oraz agresywnego i wulgarnego zachowania Wójta wobec funkcjonariuszy policji przybyłych do domu Piotra Frankowskiego, powodujące jego zatrzymanie. Chcąc zbudować  w opinii publicznej wizerunek Wójta awanturnika, oraz uzasadnić całą tą opowieść rzecznik prasowy KPP podał  również do mediów nieprawdziwy komunikat w którym podaje  ,,gdy przyjechali na miejsce, mężczyzna zaczął ich wyzywać’’.

Jak wynika z dokumentów operacyjnych policji Wójt został zatrzymany pod zarzutem
 ,,znieważenia słowami funkcjonariuszy policji‘’ dnia 31.03.2019 roku w radiowozie służbowym oraz na komendzie policji w Środzie Śląskiej.

Tajemnicą poliszynela jest fakt zatrzymania Wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego oraz jego skucie kajdankami i doprowadzenie do aresztu.

Na skargę złożoną przez żonę Wójta Agnieszkę Kudyba-Frankowską na Policję Średzką, w odpowiedzi można przeczytać między innymi, że zostało złożone ,,zawiadomienie na pobicie,, więc policja średzka, pomimo wyjaśnień wzywającej Pani Agnieszki, uznała, że można je chyba przypisać śpiącemu Piotrowi Frankowskiemu?  W piśmie do policji średzkiej, Rzecznika Praw Obywatelskich podnoszona jest również sama kwestia ,,zasadności i proporcjonalności użycia środków przymusu w postaci kajdanek‘’.

Z żadnego dokumentu policji nie można wywnioskować dlaczego w ogóle doszło do zatrzymania Wójta i roztoczenia wokół jego osoby atmosfery skandalu obyczajowego.

- Jest mi bardzo przykro, że z niewiadomych mi przyczyn stałem się ofiarą intrygi mającej na celu zniszczenie dobrego wizerunku Wójta Gminy Malczyce budowanego wspólnie z wieloma wspaniałymi ludźmi. Głównymi ofiarami całego tego zajścia stała się moja rodzina, która przypadkiem została wciągnięta w tę brudną grę, a paradoksalnie w obronie której miała działać średzka policja. Z pełną odpowiedzialnością używam stwierdzenia intrygi, ponieważ na podstawie mocno naciągniętych  zarzutów mogę zostać skazany i skutecznie usunięty z funkcji Wójta Gminy oraz pozbawiony możliwości funkcjonowania w samorządzie przez wiele lat. Mam wielką nadzieję, że Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże mi rozwikłać tą sprawę wyjaśniając przy okazji skandaliczne zachowanie średzkiej policji.  – mówi Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Z nieujawnionych informacji, jakie podaje Wójt Gminy Malczyce,  mają ponoć wynikać dodatkowe okoliczności wskazujące na nieprofesjonalne zachowanie zarówno funkcjonariuszy dokonujących zatrzymania jak i samego komendanta KPP Środa Śląska.

Gmina Malczyce / informacja płatna

 

 
Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Obywatel Radoslaw posiada usprawnienia do poruszenia sie pojazdami w ruchu lądowym Wiekow...
Wstyd i hańba to burmistrz, który nie wie czy trawę w parku kosić.
hej ciekawy, twój wpis nadaje się jako fake news do organów ścigania za pomówienie, hanba i wstyd...
Burmistrz Ruciński ma chyba zdolność reaktywacji, gratuluję sukcesu gminie, radnych i burmistrzowi...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…