Wydrukuj tę stronę
Schumacher Packaging wspiera lokalną społeczność

Schumacher Packaging wspiera lokalną społeczność

Pn, 31.08.2020 10:41

W Schumacher Packaging stawiamy na rozwój, nie tylko przedsiębiorstwa, ale także naszej społeczności. W ramach polityki CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) promujemy między innymi zdrowie i aktywność fizyczną pracowników. Proponujemy klientom ekologiczne rozwiązania produktowe, a także dbamy o bliskie nam środowisko lokalne, w szczególności młodzież. Wspieramy inicjatywy sportowe i społeczne, organizujemy wydarzenia, dzięki którym uczniowie pobliskich szkół mają możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz rozwijania swoich językowych umiejętności. Zawsze powtarzamy, że dla nas najważniejsi są ludzie i staramy się potwierdzać to naszymi działaniami.Jednym z dowodów na to są Rodzinne Pikniki, które organizujemy letnią porą na terenie zakładu. Początki sięgają niemalże 20 lat wstecz, kiedy to właściciel Schumacher Packaging - Björn Schumacher zaprosił do wspólnego grillowania pracujący ówcześnie trzydziestoosobowy zespół. Takie spotkania stały się naszą tradycją. Z roku na rok wydarzenie było organizowane na coraz większą skalę i tak w roku 2019 w pikniku wzięło udział ponad 700 osób. Od tamtej pory co roku cały zakład spotyka się by wspólnie ze swoimi rodzinami cieszyć się wakacyjną aurą.

Z kolei program „Lekcje z Schumacherem” rozpoczął się w krępickim zakładzie w roku 2019. Organizowanie szkolnych wycieczek do Schumacher Packaging ma na celu zaznajomienie uczniów z pracą zakładu produkcyjnego oraz zobrazowanie działań, jakie podejmowane są w ramach prowadzenia rodzinnego przedsiębiorstwa na skalę europejską. Program skierowany jest do lokalnych szkół i mogą wziąć w nim udział uczniowie w wieku od 8 lat wzwyż. W ramach realizacji założeń programu skupiamy się głównie na uczniach klas VIII, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Wierzymy, że wycieczki zawodoznawcze mogą pomóc w wyborze przyszłej pracy i chcemy być częścią tego procesu.

Następną inicjatywą są organizowane przez nas warsztaty językowe mające na celu uświadomienie młodzieży, jak przydatna i ważna jest znajomość języków obcych, co możemy przekazywać na przykładzie języka niemieckiego. Umiejętności językowe zwiększają atrakcyjność kandydatów na rynku pracy, szczególnie w naszym regionie, gdzie większość firm to te z niemieckim kapitałem. Podczas warsztatów organizowanych na terenie zakładu uczniowie szkół podstawowych uczą się, pobudzają swoją kreatywność i bawią się językiem niemieckim wspólnie z naszą lektorką oraz specjalistami z działu HR.

Od wielu lat w naszej polityce CSR widnieje jeden z ważniejszych punktów: Oratorium Środa Śląska. Co roku jako Złoty Sponsor wspieramy organizację cyklu turniejów ORATORIUM Cup. Wśród naszych działań promujących sport i zdrowy tryb życia u młodzieży znajduje się również wieloletnia współpraca z Klubem Tenisa Stołowego LKS Odra Głoska, a od tego roku także UKS Gmina Miękinia.

Całkiem niedawno, bo jeszcze w sierpniu b.r. we współpracy z Al Lago, mieliśmy okazję wspierać Charytatywny Rodzinny Piknik dla Alana Wróblewskiego „Od serca dla serca”. Chętnie uczestniczymy w różnych formach wsparcia dla potrzebujących i tak, jak większość instytucji w Polsce, przyłączyliśmy się do #GaszynChallenge, podczas którego pracownicy Schumacher Packaging wysiłkiem fizycznym oraz szczodrym sercem okazali swoją pomoc dla małej Mii, walczącej z SMA. Nie pozostaliśmy również obojętni podczas pandemii, uświadamiającej każdemu z nas co w życiu jest najcenniejsze. Staraliśmy się okazać swoje wsparcie tym dzielnie walczącym dla nas na pierwszej linii frontu – ratownikom medycznym, GOPS Miękinia i innym, którzy w tym trudnym czasie okazywali swoje bohaterstwo. Jeszcze raz ogromne dzięki za to co dla nas robicie!

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną programy realizowane do tej pory (m.in. Lekcje z Schumacherem, warsztaty językowe) zostały zawieszone. Zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak i gości jest dla nas priorytetem. Załoga Schumacher Packaging Wrocław jest jednak cały czas w gotowości i czeka na zielone światło by znowu móc gościć młodzież w naszych progach. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na lekcjach w Schumacherze lub innych wydarzeniach. 

Jak widzicie Schumacher Packaging to nie tylko produkcja tektury i kartonów. To przede wszystkim ludzie, którzy zawsze stają na wysokości zadania i pomagają, kiedy tylko jest taka potrzeba. Wspieramy siebie wzajemnie podczas codziennej pracy, a także nasze rodziny i lokalną społeczność, bo Schumacher Packaging to rodzina, w której „Najważniejsi są ludzie”!

Zapraszamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych. Dołącz do naszej schumacherowej paczki i bądź z nami na bieżąco!

LinkedIn: www.linkedin.com/company/schumacher-packaging-polska/
Facebook:  www.facebook.com/SchumacherPackagingPolska/
Instagram:  www.instagram.com/SchumacherPackagingPolska/

Artykuł sponsorowany

img 2494

img 0105

dsc01067

94458796 3063572417042409 4350036224208011264 n