Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Seniorom zaśpiewała Eleni

Seniorom zaśpiewała Eleni

22.10. 2018

W wypełnionej po brzegi sali kinowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej 18 października uroczyście obchodzono Dzień Seniora. 

Organizatorzy - Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej oraz Dom Kultury w Środzie Śląskiej zadbali, by uczestnicy dobrze się bawili.

Na uroczystość przybyło liczne grono gości. Sala była pełna radosnych Seniorów, którzy oczekiwali na występ Eleni. Nie zabrakło również władz samorządowych oraz przedstawicieli wielu instytucji.

Uczestników powitał dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej Grzegorz Ptaszyński:  - Chciałbym serdecznie przywitać dziś najważniejszych na tej sali, czyli Państwa, seniorów gminy Środa Śląska. Wśród Państwa są seniorzy z Klubu Seniora, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  Zarządu Oddziału Rejonowego w Środzie Śląskiej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Zawiązku Sybiraków, Związku Kombatantów RP i  Byłych Więźniów Politycznych Zarządu koła Środa Śląska, Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP oraz seniorów niezrzeszonych. Wśród zaproszonych gości pojawiły się również władze lokalne na czele z Panem Adamem Rucińskim burmistrzem Środy Śląskiej.   Witam Panią Marię Zachary zastępcę burmistrza Środy Śląskiej, Pana Sebastiana Burdzy starostę Powiatu Średzkiego. Z nami są również przedstawiciele organizacji, które pomagają nam przy realizacji tego wydarzenia - Wojciech Dymerski dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK Wrocław, Jerzy Kornaus prezes Zarządu Komisarycznego Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Jacek Klakocar Dolnośląski Państwowy Inspektor Sanitarny z Wrocławia, Pani dyrektor Teresa Godzwon, kierownik Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia dr Anita Glińska i wójtowie gmin przynależnych do naszego powiatu –  mówił m.in. dyrektor Domu Kultury.

Głos zabrali również organizatorzy, którzy złożyli Seniorom życzenia z okazji ich święta, życząc im wszystkiego najlepszego, zdrowia oraz wielu lat z uśmiechem na twarzy. Wiele serdeczności goście usłyszeli także od przedstawicieli lokalnych władz.

- Środa Śląska to miasto skarbów, którymi w pewnym sensie jesteście i Wy Drodzy Seniorzy. Bo to ostoja doświadczenia, wsparcie dla rodzin i My o te skarby musimy dbać. Oczywiście ta dbałość to również wielka odpowiedzialność, pomoc w potrzebie, to organizowanie wolnego czasu, co z Panem dyrektorem czynimy w sposób najlepszy z możliwych. (…) Wiek senioralny, jak każdy, ma swoje prawa i blaski, ja Państwu życzę, aby tych blasków było zdecydowanie więcej niż cieni, żeby Państwo żyli długo w zdrowiu, szczęściu, pomyślności i w poczuciu wsparcia od wszystkich swoich najbliższych i od władz miasta – mówił Adam Ruciński. burmistrz Środy Śląskiej.

Z kolei starosta Sebastian Burdzy swoje życzenia rozpoczął od dowcipu, który rozbawił zebranych:  - Podkreślając, śmiech to zdrowie i tego Państw życzę. Wszystkiego Najlepszego! - zakończył swą  wypowiedź starosta.

W tym szczególnym dniu był również czas na krótkie spotkanie z policją. Aspirant sztabowy Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, przypomniała Seniorom zasady bezpieczeństwa. Wyjaśniła pokrótce jak działają oszuści, którzy zdarzało się, że pojawiali się także na terenie naszego powiatu.

- Najważniejszym elementem jest przede wszystkim rozwaga, nie wpuszczajmy nieznajomych do domu. Jeżeli przedstawiają się za pracowników firm, nie spuszczajmy ich z oczu, nie działajmy pod impulsem gdy w słuchawce usłyszymy głos przestraszonego, zapłakanego „wnuczka” czy też zasadniczego „policjanta”. Upewnijmy się!  Zadzwońmy do naszych bliskich, aby dowiedzieć się czy dana sytuacja miała miejsce - przestrzegała policjantka.

Po tej części uroczystości przyszedł czas na oczekiwany koncert. Na scenie pojawiła się Eleni, jedna z najpopularniejszych piosenkarek polskiej sceny muzycznej. Urodzona w 1956 r. w Bielawie. Jak opowiadała jako 10 najmłodsza, rozpieszczana przez swoich bliskich do dziś. Z pochodzenia Greczynka, o pięknej greckiej urodzie i fantastycznym głosie.

Eleni przeniosła uczestników do uroczej ciepłej Grecji, wykonując kilka utworów w tym pięknym języku. Na koniec nie zabrakło utworu „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, który znają chyba wszyscy. Zresztą można było tak sądzić po spontanicznej reakcji publiczności.

(kb) fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Szacun dla Pana Wujta, tu się działa a nie bije pianę przed kamerami.
Viola czy inny Pan po porażce po co Ci komentarze przedstaw się i napisz co Cię boli ,a ukrywasz się...
To źle że ciśnie? Chyba dobrze bo widać efekty a i pracownicy jakoś nie narzekaja
no tak zapomniałem premier i minister rolnictwa to funfle adama ...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…